VIDEO Messi okorenil svoj rekordný zápas dvomi gólmi: Vavro odohral prvé minúty v drese Huescy

Radosť futbalistov BarcelonyRadosť futbalistov Barcelony Zdroj: TASR/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti Barcelony zvíťazili v pondelkovom zápase 27. kola španielskej La Ligy nad Huescou 4:1 a k lídrovi súťaže Atléticu Madrid sa priblížili na rozdiel štyroch bodov. Ku štvrtému víťazstvu za sebou nasmeroval favorita autor dvoch gólov Lionel Messi.

O ďalšie presné zásahy Barcelony sa postarali Antoine Griezmann a Oscar Mingueza. V drese hostí sa v 78. minúte dostal na ihrisko slovenský obranca Denis Vavro, pre ktorého to boli premiérové minúty v drese posledného tímu tabuľky od zimného príchodu z rímskeho Lazia.

Messi nastúpil už na 767. zápas v drese FC Barcelona a stal sa spoludržiteľom klubového rekordu v počte štartov. Rovnako 767 zápasov odohral za katalánsky veľkoklub aj jeho niekdajší ikonický špílmacher a Messiho exspoluhráč Xavi Hernandez, ktorý pôsobil na Camp Nou sedemnásť rokov. Momentálne je tréner katarského Al Saddu.  Messi sa môže osamostatniť na čele historického rebríčka "Blaugranas" už v nedeľnom zápase La Ligy proti Realu Sociedad San Sebastian.