VIDEO Chvíle hrôzy v play-off: Hráča Dubnice museli po náraze do mantinelu oživovať

Hráčovi Dubnice išlo po náraze do mantinelu doslova o životHráčovi Dubnice išlo po náraze do mantinelu doslova o život Zdroj: repro foto Youtube

DUBNICA NAD VÁHOM - Štvrťfinálovú sériu play-off Slovenskej hokejovej ligy medzi HK Spartak Dubnica a HC Topoľčany poznačil hrozný moment. V pondelkovom štvrtom zápase museli resuscitovať jedného z hráčov.

Na začiatku druhej tretiny sa útočník Dubnice Michal Luhový v rýchlosti natláčal do brány Topoľčian, ale v tom prišiel stret s hráčom hostí. Po ňom vletel nekontrolovateľne do mantinelu a zostal na ľade bezvládne ležať. Michal Luhový upadol po zákroku do bezvedomia. Okamžite mu prišiel na pomoc lekár, ktorý musel začať dokonca s resuscitáciou. 

Situáciu opísal pre hokejportal.net aj tréner Dubnice Roman Chatrnúch: "Pán doktor Beňačka vybehol na ľad ako prvý. Neskôr nám povedal, že Michalovi chvíľu nebilo srdce a údajne sa to stáva pri nárazoch tohto typu. Došlo ku skolabovaniu organizmu, preto bolo nutné oživovanie. Neviem ale povedať, za aký čas sa ho podarilo oživiť. Všetci sme boli v neskutočnom šoku." 

Michal Luhový je momentálne v nemocnici s ťažkým otrasom mozgu a zlomeným zápästím, ktoré si bude vyžadovať operáciu. Po tejto udalosti sa zápas na približne hodinu prerušil a uvažovalo sa aj nad jeho zrušením. Napokon sa dohral a Dubnica otočila dovtedy nepriaznivý stav 1:3 na 6:3 a celú sériu vyhrala v pomere 4:0.

Nepríjemná udalosť veľmi mrzí aj hosťujúceho hráča Dominika Lašša, ktorý za svoj zákrok dostal trest v hre (5 plus do konca zápasu s podnetom pre disciplinárnu komisiu.) Michalovi Luhovému sa ospravedlnil. Podľa jeho slov nebolo v žiadnom prípade úmyslom protihráča zraniť, ale zahrať mu do tela a odstaviť ho od puku. Išlo o nešťastný moment, z ktorého sa, bohužiaľ, stal na ľade boj o život. 

Michalovi Luhovému prajeme skoré uzdravenie a to, aby mohol v hokejovej kariére ďalej pokračovať. Veľké uznanie a rešpekt si zaslúži aj lekár, pán Beňačka, ktorý zachránil život mladého hokejistu.

Viac o téme: HC Topoľčany Michal Luhový HK Spartak Dubnica
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy