Hancko ukázal na konci zápasu pevné nervy: Premenenou penaltou posúva Spartu ďalej

David Hancko a jeho gólové oslavy v drese Sparty PrahaDavid Hancko a jeho gólové oslavy v drese Sparty Praha Zdroj: profimedia.sk

PRAHA - Futbalisti pražskej Sparty postúpili do štvrťfinále Českého pohára. V stredajšej domácej dohrávke osemfinále zdolali Baník Ostrava 1:0 vďaka gólu, ktorý v 88. minúte strelil slovenský obranca Dávid Hancko z jedenástky.

Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času fauloval hosťujúci Filip Kaloč v šestnástke a po druhej žltej videl červenú kartu. Hancko z pokutového kopu posunul obhajcu trofeje do nasledujúcej fázy, v ktorej už sú Slavia Praha, Sigma Olomouc, Viktoria Plzeň, Liberec a Teplice. Zostávajúce osemfinálové súboje Mladá Boleslav - Slovácko a Jablonec - Vlašim sú na programe na budúci týždeň.