Prichádza dobrá správa, EURO bude s divákmi! UEFA pripúšťa viacero scenárov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP - Jon Super

NYON - Usporiadateľské mestá futbalových majstrovstiev Európy (11. júna-11. júla) neprídu automaticky o organizáciu stretnutí, pokiaľ ich krajiny nedokážu garantovať prítomnosť divákov na štadióne. Oznámila to Európska futbalová únia (UEFA), ktorá objasnila výroky svojho prezidenta Aleksandra Čeferina.

Slovinský funkcionár vo víkendovom rozhovore pre chorvátske média spomenul, že dvanásť hostiteľských miest šampionátu musí garantovať prítomnosť fanúšikov na štadióne. Možnosť konania turnaja bez divákov už podľa neho nie je na stole. UEFA dodala, že najneskôr 7. apríla bude zvažovať možnosť, či by nebolo vhodnejšie presunúť niektoré zápasy na štadióny, kde budú môcť byť diváci.

Predstavitelia Mníchova oznámili, že sa nehodlajú vzdať organizátoroch práv. "Pokračujeme podľa plánu a s rozličnými scenármi, čo sa týka účasti divákov v hľadisku," citovala zo stredajšieho stanoviska agentúra DPA. Starosta Mníchova Dieter Reiter vyjadril pre portál bild.de rozhorčenie z Čeferinových slov: "Momentálne predsa nie je možné odhadnúť, či situácia s infekciou v júni umožní prítomnosť fanúšikov, alebo nie."
 

Viac o téme: UEFA ME vo futbale
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články