VIDEO Bayern nedal najmenšiu šancu Laziu: Obhajca trofeje oslavuje postup ďalej

Robert Lewandowski oslavuje premenenú penaltuRobert Lewandowski oslavuje premenenú penaltu Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

MNÍCHOV - Bayern Mníchov dokázal triumfovať aj v domácom stretnutí a zaistil si tak postup do ďalšej fázy vyraďovacích bojov Ligy majstrov. Mníchovčania v pozícii obhajcu trofeje zdolali doma Lazio Rím 2:1, pred tromi týždňami triumfovali 4:1 v Ríme.

V odvetnom súboji medzi Bayernom Mníchov a Laziom sa dianie dlho odohrávalo medzi šestnástkami, ani jeden tím sa nehrnul do útoku. V 33. minúte Vedal Muriqi stiahol v šestnástke Leona Goretzku a Bayern mal výhodu pokutového kopu. Loptu si postavil poľský kanonier Robert Lewandowski a strelou do stredu bránky otvoril skóre. V druhom polčase Bayern kontroloval hru. V 73. minúte zvýšil náskok Bavorov striedajúci Eric Choupo-Moting po prihrávke Davida Alabu. Hosťom sa už podarilo v 82. minúte iba znížiť zásluhou Marca Parola. Bayern postúpil devätnástykrát do štvrťfinále Ligy majstrov, čo je nový rekord.

Bayern Mníchov - Lazio Rím 2:1 (1:0)
Góly: 33. Lewandowski (z 11 m), 73. Choupo-Moting - 82. Parolo, ŽK: Goretzka - Radu, Acerbi, Milinkovič-Savič, Correa, rozhodoval: Kovács (Rum.)
/prvý zápas 4:1, Bayern postúpil do štvrťfinále/
Bayern: Nübel - Pavard, Boateng (46. Süle), Alaba, Hernandez - Goretzka (64. Davies), Kimmich (77. Martinez) - Sane, Müller (71. Musiala), Gnabry - Lewandowski (71. Choupo-Moting)
Lazio: Reina - Marušič, Acerbi, Radu - Lazzari (57. Parolo), Milinkovič-Savič, Escalante (84. Akpa-Akpro) , Alberto (75. Cataldi), Fares (46. Lulič) - Correa, Muriqi (56. Pereira)

Viac o téme: Bayern Mníchov Lazio Rím