VIDEO Detroit si poradil s Torontom, Indiana nestačila na Jamesa Hardena a Brooklyn Nets

Hráč Brooklynu James Harden útočí na kôšHráč Brooklynu James Harden útočí na kôš Zdroj: TASR/AP/Michael Conroy

NEW YORK - V súboji popredných tímov Východnej konferencie NBA zvíťazili v noci na štvrtok basketbalisti Milwaukee Bucks na palubovke Philadelphie 76ers 109:105 po predĺžení. Víťazstvo režíroval Jannis Antetokunmpo, ktorý dal 10 zo svojich 32 bodov v dodatočnej päťminútovke.

V prvom polčase sa pritom hráčom z Wisconsinu nedarilo, zaznamenali sezónne minimum 31 bodov. Grécky dvojnásobný MVP ligy mal na svojom konte iba štyri body, trojkári minuli 16 zo 17 pokusov a celý tím mal na konte 13 strát. Bucks prehrávali v zápase aj o 19 bodov, no dokázali duel zvrátiť. "Začali sme hrať skvele v obrane. Nezvesili sme hlavy a navzájom si v hre dôverovali. Udržali sme si pokojnú myseľ a dokázali sa vrátiť späť do zápasu," vyjadril po zápase spokojnosť Antetokunmpo podľa AFP.

Milwaukee je tretie v konferencii o jeden a pol zápasu za Philadelphiou. Tá už má rovnakú bilanciu ako druhý Brooklyn, ktorý si poradil s Indianou na jej palubovke 124:115. James Harden si pripísal jedenásty triple double v sezóne, keď nazbieral 40 bodov, 15 asistencií a 10 doskokov.

Nets dokázali uspieť, hoci stále nemali k dispozícii Kyrieho Irvinga a Kevina Duranta. Indiane nepomohol ani skvelý vstup do duelu. V prvej dvanásťminútovke jej hráči dosiahli 40 bodov, najviac v ročníku. "James predviedol pozoruhodné predstavenie. Každý v tíme si splnil povinnosti, no on zohral významnú úlohu. Presne tak, ako sa to od neho dalo očakávať," vyzdvihol zverenca tréner Brooklynu Steve Nash.

Houston Rockets prehral doma s Golden State 94:108 a zaznamenal už 18. prehru v sérii. Vytvoril tak nový negatívny rekord v klubovej histórii. Nedarí sa ani šampiónom NBA z roku 2019, Toronto prehralo šiesty duel za sebou. Tentokrát dokonca na palubovke najslabšieho družstva Východnej konferencie Detroitu 112:116. De'Aaron Fox strelil víťazný kôš Sacramenta na palubovke Washingtonu, keď sa presadil cez Bradleyho Beala 0,7 sekundy pred koncom.

Zároveň bol najlepším strelcom svojho tímu s 28 bodmi. Rakúsky pivot Jakob Pöltl si vyrovnal kariérne maximum 20 bodov a vylepšil osobný rekord na 16 doskokov a hlavne vďaka nemu San Antonio vyhralo v Chicagu 106:99. Spurs prehrávali v druhej štvrtine o 23 bodov, no záverečná sa skončila v ich prospech 39:19.