Tarkovič musí riešiť ďalší problém: Po Hamšíkovi môže z nominácie vypadnúť aj Škriniar!

Milan Škriniar a jeho gólové oslavyMilan Škriniar a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

BRATISLAVA - Tréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič musí pred blížiacimi sa reprezentačnými zápasmi riešiť ďalší problém. Po vypadnutí Mareka Hamšíka kvôli svalovému zranenie je ohrozená účasť Milana Škriniara. Ten nebude môcť odcestovať z Milána kvôli šíriacej sa nákaze ochorenia Covid-19.

Slovenský obranca sa v talianskom Interi Miláno musel podrobiť testovaniu na koronavírus, keďže podľa najnovších informácií sa v tíme objavili ďalšie pozitívne prípady. Škriniarov spoluhráč Danilo D'Ambrosio smeroval do domácej karantény, ale najnovšie mal pozitívny test aj slovinský brankár Samir Handanovič.

Milánske úrady mali pre Inter vydať špeciálne pokyny. Všetci musia byť v karanténe, kým sa neevidujú všetci nakazení. Počas najbližších štyroch dní nemôžu hráči a tréneri vykonávať žiadnu aktivitu. Zápas proti Sassuolo bude preložený, pričom samotní futbalisti Interu mali od vedenia obdržať zákaz odcestovať do jednotlivých reprezentácii. Všetci hráči musia zostať v Miláne.

"Od Interu Miláno sme dostali oficiálne stanovisko, v ktorom sa píše, že tamojšie štátne inštitúcie nepovoľujú klubu odohrať najbližšie stretnutie Serie A so Sassuolom, ktoré bolo na programe v sobotu. Do pondelka 22. marca musia všetci hráči zostať doma v povinnej karanténe a tým, ktorí boli nominovaní do národných tímov, nesmie byť umožnené vycestovať na zrazy. Do pondelka ich budú testovať a tí, ktorí budú mať štyri po sebe nasledujúce testy negatívne, sa v spomínaný deň stretnú v tréningovom centre klubu. To znamená, že táto situácia sa týka aj nášho stopéra Milana Škriniara. Až v pondelok teda bude definitívne vedieť, aký bude ďalší možný vývoj v tejto situácii,“ uviedol pre futbalsfz.sk tréner Štefan Tarkovič.

Viac o téme: Slovensko Inter Miláno SFZ Milan Škriniar
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky