Slovenské hádzanárky čaká súboj v kvalifikácii na MS: Tréner hovorí o jasnom cieli postúpiť

Tréner Pavol StreicherTréner Pavol Streicher Zdroj: TASR - Pavol Zachar

BRATISLAVA - Slovenské hádzanárky čaká od piatka do nedele boj o postup z prvej fázy kvalifikácie MS 2021. Na turnaji I. skupiny v Luxembursku sú v hre dve miestenky do baráže, okrem domácej reprezentácie budú súperkami zvereniek trénera Pavla Streichera aj Ukrajina a Izrael. Svetový šampionát sa uskutoční v decembri v Španielsku.

"Samozrejme, naším cieľom je postup. Dávať si iný ako zisk miestenky do play-off by bol alibizmus. Potrebujeme to však potvrdiť výkonmi na ihrisku. Dievčatá musia byť maximálne sústredené a zároveň cieľavedomé. Mali by si byť vedomé vlastných predností a akceptovať kvality súpera. Myslím si, že máme kvalitu, ktorá nás oprávňuje pomýšľať na postup,“ uviedol Streicher pre oficiálny zväazový portál slovakhandball.sk.

Slovenky začali prípravu minulý víkend v Bratislave, kde zotrvali až do štvrtkového odchodu do Luxemburska. "Verím, že sa nám za pár dní podarilo nájsť optimálny rytmus, aby sme fungovali ako tím a aby sme do kvalifikácie vstúpili dobre pripravení a úspešne ju zvládli," vyhlásil slovenský kouč, ktorý má k dispozícii 18-členný káder. Pri neúčasti zranenej Moniky Rajnohovej bude kapitánka Réka Bíziková.

Spojka Marianna Rebičová Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Pavol Zachar

Hneď v prvý deň turnaja čaká na slovenský tím papierovo najsilnejší súper - Ukrajina. "Prvý zápas je veľmi dôležitý a môže naznačiť celý priebeh turnaja. Zdolať Ukrajinu bude vyžadovať veľmi dobrý a kompaktný výkon počas celých 60 minút. Zároveň si musíme uvedomiť, že kvalifikácia sa súbojom s Ukrajinkami nekončí. V súčasnosti je zložité získavať informácie o súperoch, prakticky sa totiž nehrajú žiadne zápasy. O Ukrajine máme informácie z predchádzajúcej kvalifikácie, a to z ich duelov v Rumunsku a doma s Poľskom. O Izraeli veľa nevieme, iba to zo vzájomnej konfrontácie pred necelými troma rokmi v rámci kvalifikácie v Šali. O Luxembursku nemáme informácie. Väčšina jeho reprezentantiek pôsobí v jednom klube z Dudelange. Týchto súperov si pozrieme v piatok v dejisku turnaja," povedal Streicher.

V aprílovej baráži už má istú účasť desať tímov na základe umiestnenia na ME 2020 - Česko, Nemecko, Maďarsko, Čierna Hora, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Slovinsko, Srbsko a Švédsko. K nim sa pridali už aj Portugalsko a Turecko, keďže turnaj 3. skupiny prvej fázy sa po odhlásení Fínska neuskutočnil. Miestenku na MS 2021 majú zatiaľ z Európy vo vrecku obhajca titulu Holandsko, Španielsko ako organizátor a štvorica najlepších z ME 2020 Nórsko, Francúzsko, Chorvátsko a Dánsko.

Nominácia SR na turnaj I. fázy kvalifikácie MS 2021
Brankárky: Adriana Medveďová (UHC Eggenburg/Rak.), Viktória Oguntoyeová (HC DAC Dunajská Streda), Soňa Furgaláková (HK Slovan Duslo Šaľa)
Pivotky: Nikoleta Trúnková (Iuventa Michalovce), Kristína Pastorková (HC DAC Dunajská Streda)
Krídelníčky: Annamária Patrnčiaková (TJ Sokol Lázně Kynžvart/DHC Plzeň/ČR), Martina Popovcová (Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa), Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda)
Spojky: Erika Rajnohová (CB Mecalia Atlético Guardés/Šp.), Simona Szarková, Barbora Lanczová, Anette Emma Hudáková (všetky Mosonmagyaróvári KC SE/Maď.), Veronika Habánková (Kisvárdai KC/Maď.), Marianna Rebičová, Vladimíra Bajčiová (obe Iuventa Michalovce), Natália Némethová (HK Slovan Duslo Šaľa), Boglárka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda).

Program turnaja 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie v Luxemburgu:
piatok: 17.00 Slovensko – Ukrajina, 19.30 Izrael – Luxembursko
sobota: 15.30 Slovensko – Izrael, 18.00 Ukrajina – Luxembursko
nedeľa: 15.30 Ukrajina – Izrael, 18.00 Luxembursko – Slovensko

Viac o téme: Slovensko Pavol Streicher
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR