VIDEO Zákrok na kriminál! Hráč Rangers takmer odkopol hlavu českému gólmanovi

Kemar Roofe s brutálnym zákrokom na brankára Slavie Ondřeja KolářaKemar Roofe s brutálnym zákrokom na brankára Slavie Ondřeja Kolářa Zdroj: SITA/AP/Ian McNichol

GLASGOW - Futbalisti pražskej Slavie vyhrali v odvete osemfinále Európskej ligy na pôde Glasgow Rangers 2:0 a druhýkrát za posledné tri sezóny postúpili do štvrťfinále. Súboji lídrov svojich domácich súťaží môžeme pokojne označiť za tvrdý boj o postup. Poznačili ho veľmi tvrdé zákroky, no najčiernejším momentom bol likvidačný zákrok na gólmana "zošívaných" Ondřeja Kolářa.

Hororový moment prišiel v 61. minúte, kedy striedajúci Roofe kopačkou trafil vybiehajúceho českého gólmana. 26-ročný brankár skončil na zemi poriadne zakrvavený, pretože mu kopačka doslova rozťala čelo.

Trávnik musel opustiť na nosidlách a skončil v rukách zdravotníkov. "Ondřej Kolář skončil s 10 stehmi na tvári a otrasom mozgu v nemocnici," uviedla po zápase Slavia. Do brány sa tak postavil vo svojej súťažnej premiére za "áčko" iba osemnásťročný mladík Matyás Vágner. Kemar Roofe samozrejme za nevyberavý zákrok inkasoval okamžite červenú kartu a po 7. minútach na ihrisku sa predčasne poberal pod sprchy.

Slavia otvorila skóre stretnutia v 14. minúte gólom Petra Olayinku a v 74. minúte pridal poistku Nicolae Stanciu. V tejto dobe už domáci hrali bez dvoch vylúčených striedajúceho kemari Roofeho a Leona Baloguna. Úvodný zápas pred týždňom v Edene skončil 1:1.

Viac o téme: Slavia Praha Glasgow Rangers Ondřej Kolář Kemar Roofe
  • Zdroj: ČTK, Športky