Európska liga ponúkne skvelé zápasy: Slavia Praha opäť na Britské ostrovy! Čaká ju Arsenal Londýn

Štvrťfinálový žreb Európskej ligyŠtvrťfinálový žreb Európskej ligy Zdroj: Profimedia

NYON - Futbalisti Slavie Praha so slovenským reprezentačným stredopoliarom Jakubom Hromadom sa vo štvrťfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021 stretnú s Arsenalom Londýn. Rozhodol o tom piatkový žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Ďalšie dvojice vytvorili FC Granada - Manchester United, Ajax Amsterdam - AS Rím a GNK Dinamo Záhreb - FC Villarreal.

"Zošívaní" sa opäť predstavia na Britských ostrovoch, v šestnásťfinále vyradili Leicester City a v osemfinále Glasgow Rangers. Účasť v elitnej osmičke si zabezpečili kluby zo šiestich krajín. Španielsko zastupovalo duo Villarreal a nováčik v tejto fáze Granada, resp. Anglicko dvojica Manchester United - Arsenal Londýn. Česko reprezentoval majster Slavia Praha, Holandsko Ajax Amsterdam, Chorvátsko Dinamo Záhreb a Taliansko AS Rím. V minulosti EL vyhrali len Ajax (1992) a Manchester United (2017).

Bezprostredne po žrebe štvrťfinále sa uskutočnil aj los semifinále a z administratívnych dôvodov aj žreb domáceho tímu pre finále. Ak by Slavia napodobnila rok 1996 a prenikla do elitného kvarteta, čelila by tam postupujúcemu z dua GNK Dinamo Záhreb/FC Villarreal.

Pri žrebe už neboli nasadené mužstvá a mohli sa stretnúť kluby z rovnakej krajiny. Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe 8. apríla, odvety následne o týždeň 15. apríla. Finále je na programe 26. mája v Gdansku.

 

😍 The 2020/21 quarter-finals are set! 🤔 Which 2 teams will make the final? #UELdraw #UEL

Posted by UEFA Europa League on Friday, March 19, 2021

 

Viac o téme: Manchester United Ajax Amsterdam Slavia Praha Európska liga Arsenal Londýn AS Rím Štvrťfinále Žreb
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR