Médiá kritizujú vypadnutie viacerých tímov Serie A: Europrepadák talianskeho futbalu!

Demiral a Cristiano Ronaldo po vypadnutí z Ligy majstrovDemiral a Cristiano Ronaldo po vypadnutí z Ligy majstrov Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

BRATISLAVA - Po štvrtkovom vyradení AC Miláno od Manchestru United majú talianske kluby vo štvrťfinále európskych pohárov iba jedného zástupcu, futbalistov AS Rím. Talianska tlač hovorí o sklamaní a prepadáku.

"Europrepadák talianskeho futbalu. Postup AS Rím do štvrťfinále Európskej ligy je slabá útecha pre taliansky futbal, ktorý upadá stále hlbšie do krízy," napísal denník Tuttosport.

AS Rím prešiel do štvrťfinále nižšej EL prvýkrát od roku 1999 vďaka postupu cez Šachtar Doneck. Miláno v súboji gigantov nestačil v rovnakej súťaži na Manchester United, s Ligou majstrov sa minulý týždeň rozlúčil v osemfinále Juventus a v stredu Lazio Rím.

"Takáto bilancia je sklamanie. Niečo v talianskom futbale nefunguje," napísal denník Corriere dello Sport a iný športový denník Gazzetta dello Sport dodal: "Taliansky futbal nežiari."

Taliansko je čo do počtu triumfov v LM aj EL treťou najúspešnejšou krajinou za Španielskom a Anglickom. Na pohárové víťazstvo ale čakajú kluby Serie A od roku 2010, kedy Inter Miláno vyhral Ligu majstrov.

Viac o téme: Lazio Rím Juventus Turín AC Miláno AS Rím
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK