Adam Žampa si nemá čo vyčítať: Je to nakopnutie do olympijskej sezóny

Adam Žampa v cieli druhého kola Adam Žampa v cieli druhého kola Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

LENZERHEIDE - Francúz Alexis Pinturault sa stal celkovým víťazom Svetového pohára alpských lyžiarov. Okrem veľkého glóbusu si zabezpečil aj malú sezónnu trofej za obrovský slalom, keď zvíťazil v sobotnej súťaži na finálovom podujatí vo švajčiarskom Lenzerheide. Druhý bol Chorvát Filip Zubčič (+0,20 s) a tretie miesto obsadil ďalší Francúz Mathieu Faivre (+0,21 s). Slovák Adam Žampa nebodoval, skončil na sedemnástej priečke s mankom 2,99 sekundy.

"Išiel som do toho úplne naplno, dal som do toho všetko. Myslím si, že prvá polovica bola fajn, bolo to veľmi ťažké. Škoda tej chyby pred cieľom, tam som nechal dosť času, o to viac ma prekvapilo, že som prišiel do cieľa ako líder. Nemôžem si nič vyčítať, každopádne som rád, že som vo finále urobil dobrý výsledok. Do cieľa som to chcel pustiť, aby som mal čo najvyššiu rýchlosť, žiaľ, trošku mi tam ušla lyža a bolo to blízko toho, aby som vypadol. Som veľmi vďačný, že som zašiel top výsledky v celej sezóne a že som vo finále. Pre mňa je to veľký úspech po tom všetkom, čím som si prešiel. Je to nakopnutie do olympijskej sezóny," povedal 30-ročný Slovák pre RTVS.

Pinturault bojoval naplno

"Veľký glóbus bol mojou veľkou ambíciou počas celej kariéry. Súťažil som v ére Marcela Hirschera, ktorý bol silnejší než ja. Často som bol druhý, ale nikdy som sa nevzdal. Teraz to prišlo a je to veľká chvíľa. V závere sezóny som mal šťastie, keď zrušili zjazd a super-G. V minulej zime mi naopak neprospelo zrušenie pretekov pre pandémiu koronavírusu, možno sa mi to tento rok vrátilo," povedal Pinturault pre portál laola1.at.

Alexis Pinturault oslavuje titul Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

Viac o téme: Alexis Pinturault FIS LENZERHEIDE Adam Žampa