Petra Vlhová sa musí z toho vyspať: Som trošku sklamaná! Celý rok som viedla a teraz…

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 2. kole slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom LenzerheideSlovenská lyžiarka Petra Vlhová v 2. kole slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom Lenzerheide Zdroj: TASR/AP/Marco Trovati

LENZERHEIDE - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom slalome Svetového pohára šiestu priečku. Týmto umiestnením na finálovom podujatí vo švajčiarskom Lenzerheide si zaistila titul celkovej víťazky SP. Zaostala o 3,15 sekundy za víťaznou Rakúšankou Katharinou Lienbsergerovou, ktorá získala malý glóbus. Druhá skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (+1,24 s) a tretia bola Švajčiarka Michelle Gisinová (+1,95 s).

Vlhová má pred nedeľným záverečným obrovským slalomom nepreklenuteľný 136-bodový náskok pred Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá v sobotu neštartovala. "Ani si to momentálne neuvedomujem, pretože som trošku sklamaná zo slalomu. Veľký glóbus je veľká drina, absolvovala som celý ročník okrem zjazdu na MS. V prvom rade sa chcem poďakovať môjmu tímu, bez neho by som nedokázal získať veľký glóbus. Bol to náš cieľ od začiatku sezóny. Naozaj sa veľmi teším, uvedomím si to asi až v nedeľu, keď ho budem mať v ruke. Slalom ma naozaj veľmi mrzí, celú sezónu som viedla a v posledných pretekoch som neurobila najlepší výsledok. Musím sa z toho vyspať a zajtra bude lepšie," povedala 25-ročná Slovenka pre RTVS.

Viac o téme: Petra Vlhová FIS Mikaela Shiffrinová LENZERHEIDE Lara Gutová-Behramiová