VIDEO Peter Sagan po trpko-príjemnom Miláno - San Remo: Som šťastný aj nahnevaný, lebo...

Peter Sagan na Miláno - San RemoPeter Sagan na Miláno - San Remo Zdroj: SITA/AP/Fabio Ferrari

SAN REMO - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora–Hansgrohe obsadil na 112. ročníku pretekov Miláno – San Remo štvrté miesto. Víťazom prvého monumentu sezóny sa v sobotu stal Belgičan Jasper Stuyven zo stajne Trek-Segafredo.

Stuyven triumfoval v 299 km dlhej klasike pred Austrálčanom Calebom Ewanom (Lotto Soudal) a Belgičanom Woutom van Aertom (Jumbo – Visma). Saganovi iba tesne uniklo pódium. V dramatickom záverečnom špurte bojoval o prvenstvo, ale napokon skončil tesne štvrtý. Po prekonaní ochorenia COVID-19 to boli pre trojnásobného majstra sveta iba druhé preteky sezóny.

"Bolo to pre mňa také trpko-príjemné Miláno - San Remo," začal Sagan hodnotenie klasiky.

"Na jednej strane som šťastný, pretože sa cítim lepšie a moja forma sa postupne zlepšuje. Stále je však ešte potrebné pracovať na dosiahnutí najvyššej úrovne. Keď to vezmeme z druhej strany, som trochu nahnevaný, pretože to bolo ďalšie Miláno - San Remo, kde som premeškal šancu na víťazstvo. Celý deň sme pracovali veľmi dobre a všetci v tíme vyvinuli veľké úsilie. Keď došlo k útoku na Poggiu, malá skupina odišla a ja som zostal v tej za ňou, spolu s ďalšími silnými jazdcami. Na útok sme nereagovali aj preto, že sme nemohli, ale aj preto, že sme cítili, že prekonáme tento malý náskok v zjazde. V skutočnosti sa obe predné skupiny spojili a bolo jasné, že pôjdeme do rýchleho špurterského záveru. V samotnom špurte som dal zo seba maximum a skončil som štvrtý," uviedol na svojej facebookovej stránke.

 

It was a bittersweet Milano Sanremo for me. On the one hand, I'm happy because I'm feeling better and my form is...

Uverejnil používateľ Peter Sagan Sobota 20. marca 2021

"Dnes ráno som sa nerozhodol pre stratégiu, ale pre inštinkt. Je to úžasné, neviem nájsť slová. Stále neverím, že som vyhral Miláno – San Remo," citovala agentúra AFP slová 28-ročného víťaza Stuyvena. 

Viac o téme: Peter Sagan Miláno - San Remo Jasper Stuyven Trek-Segafredo Bora-Hansgrohe
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Giro d'Italia, Youtube
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá