Trenčín žiadal kontumáciu: Ligová rada Tipos extraligy rozhodla o sťažnosti Dukly!

Na snímke zľava Marek Bartánus (HK Dukla Ingema Michalovce) a Tomáš Starosta (HK Dukla Trenčín)Na snímke zľava Marek Bartánus (HK Dukla Ingema Michalovce) a Tomáš Starosta (HK Dukla Trenčín) Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - Ligová rada hokejovej Tipos extraligy vyhodnotila námietku Dukly Trenčín ako opodstatnenú, avšak nie v rozsahu uvedenom v námietke. Kontumácia piatkového zápasu 49. kola základnej časti s HK Dukla Michalovce teda nenastane a výsledok 0:2 zostáva v platnosti.

Trenčiansky klub podal námietku vedeniu najvyššej súťaže, podľa neho Michalovce v zápase nedodržali limit pre mladých hráčov. Michalovce sa však bránili a uviedli, že pravidlá neporušili. Oba kluby sa pritom opierali o iné smernice SZĽH. Trenčianska Dukla pripomenula, že podľa usmernenia z 3. októbra 2020 platného pre sezónu 2020/2021 musí mať každé mužstvo v extraligovom zápase minimálne jedného hráča do 20 rokov a ďalšieho do 21 rokov. Podľa vyjadrenia "vojakov" by obaja mali byť korčuliari, takže do tohto limitu sa nepočítajú brankári. Michalovský tím tento limit podľa Trenčína nesplnil. Michalovčania však tvrdia, že žiadne pravidlo neporušili. Odkázali na smernicu zo 14. marca 2021, kde už nie je špecifikované, že dvaja mladíci na súpiske musia byť korčuliari. "My sme nasadili do poľa dvoch korčuliarov, ktorí spĺňajú tieto podmienky a to Pavla Regendu a Dávida Mudráka, a dokonca Jakuba Hrubovského ako druhého brankára," uviedli na facebookovej stránke klubu.

Ligová rada Tipos extraligy ako riadiaci orgán tejto súťaže na svojom mimoriadnom zasadnutí rozhodovala o námietke Dukly a vyhodnotila ju ako opodstatnenú, avšak nie v rozsahu uvedenom v námietke. Podľa Ligovej rady sa však Michalovčania dopustili previnenia voči Disciplinárnemu poriadku SZĽH, prípadom sa preto bude zaoberať Disciplinárna komisia SZĽH. "Ligová rada vyhodnotila na základe podkladov a analýzy Právneho oddelenia SZĽH námietku HK DUKLA Trenčín, a.s. zo zápasu 49. kola Tipos extraligy medzi HK DUKLA Trenčín – HK DUKLA Ingema Michalovce ako opodstatnenú, avšak nie v rozsahu uvedenom v námietke (kontumácia zápasu a pridelenie troch bodov v prospech HK DUKLA Trenčín), nakoľko usmernenie Ligovej rady z 3.10.2020 nemá oporu v Súťažnom poriadku SZĽH v zmysle kontumácie daného zápasu. Klub HK DUKLA Ingema Michalovce sa previnil voči tomuto usmerneniu v intenciách Disciplinárneho poriadku SZĽH, tým pádom Ligová rada odstupuje tento prípad DK SZĽH," znie rozhodnutie Ligovej rady zverejnené na webe hockeyslovakia.sk.

Ligová rada sa zároveň uzniesla, že do 23. marca 2021 vypracuje návrh na zosúladenie usmernení a smernice Extraligy a Súťažného poriadku.

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HK Dukla MIchalovce
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR