VIDEO Manchester City vybojoval postup do semifinále až v závere, o finále si zahrá aj Southampton

Fernandinho a ďalší oslavujúci hráči Manchestru CityFernandinho a ďalší oslavujúci hráči Manchestru City Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Southamptonu postúpili do semifinále Pohára FA. V sobotnom štvrťfinálovom stretnutí zvíťazili na ihrisku druholigového Bournemouthu 3:0.

Hosťom pritom neuznal VAR dva góly pre ofsajd. O postupe rozhodli už v prvom polčase, keď sa v závere presadili Moussa Djenepo a Nathan Redmond, ktorý po zmene strán pridal aj tretí zásah Southamptonu.

Medzi najlepšími štyrmi tímami sa predstaví aj Manchester City, ktorý zdolal domáci Everton 2:0. "Citizens" zlomili súpera až v závere, keď sa v 84. minúte presadil Ilkay Gündogan a o šesť minút neskôr stanovil konečné skóre Kevin de Bruyne.

Kevin De Bruyne a Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Jon Super