Trenčín narazí v predkole play-off na Banskú Bystricu, Košice sa stretnú s Novými Zámkami

Marek Hecl (HK Dukla Trenčín) a Martin Faško-Rudáš (HC‘05 Banská Bystrica) vo vzájomnom súbojiMarek Hecl (HK Dukla Trenčín) a Martin Faško-Rudáš (HC‘05 Banská Bystrica) vo vzájomnom súboji Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

BRATISLAVA - V predkole play off hokejovej Tipos extraligy narazí Trenčín na Banskú Bystricu a Košice sa stretnú s Novými Zámkami. Rozhodlo o tom nedeľné záverečné 50. kolo základnej časti. Známa je aj ďalšia štvrťfinálová dvojica, tretí Poprad sa stretne so šiestou Detvou.

Trenčianska Dukla si ustrážila siedmu priečku v tabuľke vďaka víťazstvu 5:3 v Poprade. Ôsme miesto obsadili Košice, ktoré v záverečnom kole prehrali v Nových Zámkoch 3:4 po predĺžení. Novozámočania zostali na deviatej priečke, takže tieto dva tímy na seba narazia aj v predkole (kvalifikácii) play off. To štartuje v stredu 24. marca na ľadoch Trenčína a Košíc.

Poprad nedokázal v tabuľke predstihnúť druhé Michalovce a skončil v dlhodobej časti na treťom mieste. Michalovčania si poradili doma 4:1 s Nitrou, ktorá tak zostala na piatej priečke, čo znamená, že štvrťfinálovú sériu so štvrtým Slovanom začne v Bratislave. Už istý držiteľ Pohára Dušana Pašeka Zvolen, ktorý si zaistil prvenstvo v základnej časti už v piatkovom 49. kole, na záver uspel v Detve 4:3.

Sezóna sa v nedeľu skončila pre jedenásty Miškovec a dvanásty Liptovský Mikuláš. S ročníkom sa rozlúčili vzájomným súbojom, v ktorom vyhral DVTK na Liptove 5:3.

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HC‘05 Banská Bystrica)
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR