Konečne dobré správy z reprezentácie: V kvalifikačných zápasoch môžeme rátať so Škriniarom a ďalšími

Slovenský futbalový reprezentant Milan ŠkriniarSlovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar Zdroj: TASR/PA/Liam McBurney

SENEC - Slovenskí futbaloví reprezentanti Peter Pekarík, Ondrej Duda, László Bénes i Milan Škriniar napokon budú k dispozícii na úvodný zápas kvalifikácie MS 2022 na Cypre. V pondelok sa trio legionárov z nemeckých klubov presúvalo cez Viedeň do Nikózie. Obranca Interu Miláno sa večer pripojí k zvyšku tímu na zraze v Senci a bude k dispozícii na všetky marcové zápasy. Informáciu na mediálnom termíne potvrdila hovorkyňa Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Monika Jurigová.

Tím okrem trojice bundesligistov odletí do dejiska duelu na Cyprus v utorok ráno o 9.30 h. Realizačný tím na čele s hlavným trénerom Štefanom Tarkovičom sa pri skladbe prvej nominácie roka 2021 musel boriť s veľkými problémami, z tímu pre duel s Cyprom vypadli kapitán Marek Hamšík, Marek Rodák, Stanislav Lobotka a Vladimír Weiss. Uvoľnenie štvorice Pekarík, Duda, Bénes a Škriniar je pre neho konečne priaznivou správou.

Ondrej Duda počas úvodného Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

Inter Miláno bol v karanténe pre viacero pozitívnych prípadov na koronavírus v tíme a hrozilo, že neuvoľní hráčov pre reprezentácie. Opakované testovanie hráčov v klube však nepotvrdilo žiadne nové prípady. Miestne zdravotnícke orgány (ATS) tak v pondelok súhlasili s uvoľnením legionárov na reprezentačné zrazy.

Peter Pekarík Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Slovensko vstúpi do kvalifikácie v stredu 24. marca o 20.45 SEČ duelom v Nikózii proti domácemu Cypru (Štadión GSP). Následne odohrá na trnavskom Štadióne Antona Malatinského zápasy s Maltou (sobota 27. marca, 20.45) a Ruskom (utorok 30. marca, 20.45). Okrem týchto súperov stoja Slovensku v ceste na MS aj Chorváti a Slovinci.

 

Viac o téme: SFZ Milan Škriniar Ondrej Duda Peter Pekarík László Bénes
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR
  • Zdroj: TASR