Bayern v šlágri s Lipskom bez jednej z hviezdy: Davies spoznal trest za vylúčenie proti Stuttgartu

Vylúčený Alphonso Davies opúšťa hraciu plochuVylúčený Alphonso Davies opúšťa hraciu plochu Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

FRANKFURT - Obranca Bayernu Mníchov Alphonso Davies dostal za vylúčenie v zápase najvyššej nemeckej futbalovej súťaže proti VfB Stuttgart (4:0) dvojzápasový dištanc. Kanadský reprezentant tak bude chýbať úradujúcemu majstrovi v bundesligovom šlágri na pôde RB Lipsko (3. apríla).

Davies vynechá aj domáci duel s Unionom Berlín (10. apríla). Kanaďan musel ísť v stretnutí so Stuttgartom predčasne do kabín už v 12. minúte po hrubom faule. Bayern napriek oslabeniu ešte v prvom polčase nasúkal súperovi štyri góly. Hetrikom sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski. Informovala o tom agentúra DPA.

Viac o téme: FC Bayern Mníchov VfB Stuttgart RB Lipsko Alphonso Davies