VIDEO Aj tí najtvrdší chlapi si poplačú: Zlatan Ibrahimovič ukázal uňho nevídanú tvár!

Zlatan Ibrahimovič sa neubránil slzámZlatan Ibrahimovič sa neubránil slzám Zdroj: Profimedia

ŠTOKHOLM - Aj keď väčšinou pôsobí na verejnosti i sociálnych sieťach suverénne a neohrozene, v pondelok ukázal aj svoju citlivejšiu stránku.

Zlatan Ibrahimovič musel zakrývať slzy po otázke novinárov, ako vnímajú jeho návrat do švédskej reprezentácie jeho dvaja synovia Maximilian a Vincent.

"Nie je to dobrá otázka, ktorú sa pýtate. Mal som tu mladšieho Vincenta, ktorý sa naozaj rozplakal, keď som ho opustil. Ale teraz je to už v poriadku, je to v poriadku," povedal rekordný kanonier Švédska so slzami v očiach a na niekoľko sekúnd si zakryl tvár, kým pokračoval v rozhovoroch.

Tridsaťdeväťročný veterán hral naposledy za Švédsko v roku 2016, no teraz znovu obnovil reprezentačnú kariéru a tréner Janne Andersson ho zaradil do výberu na marcové zápasy kvalifikácie MS proti Gruzínsku a Kosovu a na prípravné stretnutie s Estónskom.

Svoj návrat oznámil minulý týždeň svojím tradičným "zlatanovským" spôsobom, keď zavesil na Instagram fotku v národnom drese a so slovami: "Návrat Boha".

Na pondelňajšej tlačovej konferencii však už bol aj po otázkach na rodinu oveľa skromnejší, no ani tak si neodpustil vtip: "Momentálne si asi všetci myslíte: Je nejaký príliš milý a pokorný," uviedol s úsmevom.

"Ibra" nechce miesto v tíme za svoje niekdajšie úspechy, ale za svoje terajšie výkony. A je pravda, že sa mu darí, za Miláno strelil v 15 dueloch Serie A rovnaký počet gólov. Taktiež uviedol, že mu neprekáža, ak už nebude kapitán a dokonca je ochotný rokovať aj o čísle na drese. "Pekne som sa spýtal, či by som nemohol nosiť jedenástku," citovala ho agentúra AFP. Spoluhráč Alexander Isak už mal prisľúbiť, že mu ju prenechá.

Ak sa pýtate mňa, som najlepší na svete.

Napriek týmto vyjadreniam v sebe nezaprel "starého Zlatana" a počas tlačovky zdôraznil: "Ak sa pýtate mňa, som najlepší na svete," a trénerovi Andersson sľúbil, že "bude rozhodovať zápasy".

Útočník AC Miláno si najcennejší dres obliekal v rokoch 2001 až 2016, počas ktorých nastrieľal v 112 vystúpeniach rekordných 62 gólov. Reprezentačnú kariéru ukončil po EURO 2016.

Viac o téme: Zlatan Ibrahimovič Švédsko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Youtube
  • Zdroj: TASR