Časovku na Okolo Katalánska ovládol Austrálčan Dennis, Sagan v druhej stovke pretekárov

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

BANYOLES - Austrálčan Rohann Dennis z tímu Ineos-Grenadiers triumfoval v utorkovej 2. etape cyklistických pretekov Okolo Katalánska, ktorou bola časovka na 18,5 km so štartom i cieľom v Banyoles. Na čela celkového poradia sa prepracoval Portugalčan Joao Almeida z tímu Deceuninck-QuickStep, ktorý zaznamenal tretí najlepší čas so stratou 28 sekúnd. Slovenský cyklista Peter Sagan z Bory-hansgrohe obsadil 127. priečku s odstupom +2:45 min.

Dennis, dvojnásobný majster sveta v časovke, potvrdil svoje kvality a dosiahol na trati priemernú rýchlosť 49,443 km/h. Konkurovať mu dokázal jedine Francúz Remi Cavagna z Deceunincku-QuickStep, ktorý skončil na druhom mieste s mankom päť sekúnd. Zvyšok štartového poľa mal už výraznejší odstup. Dennis zároveň potvrdil stúpajúcu formu, v tejto sezóne už absolvoval jazdu proti chronometru na Paríž-Nice, kde skončil na 6. mieste.

Trať časovky mala mierne zvlnený profil. Cyklisti štartovali vo výške 144 metrov nad morom, zhruba v polovici trate bol medzičas na najvyššom bode trate vo výške 225 m.

Výsledky 2. etapy (Banyoles - Banyoles, časovka na 18,5 km): 1. Rohann Dennis (Austr./Ineos-Greandiers) 22:27 min, 2. Remi Cavagna (Fr./Deceuninck-QuickStep) +5 s, 3. Joao Almeida (Deceuninck-QuickStep) +28, 4. Brandon McNulty (USA/SAE-Emirates) +28, 5. Steven Kruijswijk (Hol./Jumbo-Visma) +33, 6. Richie Porte (Austr./Ineos-Grenadiers) +35,... 107. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) +2:45 min

Celkové poradie: 1. Almeida 4:43:26 h, 2. McNulty +1 s, 3. Luis Leon Sanchez (Šp./Astana) +3, 4. Kruijswijk +5, 5. Simon Yates (V.Brit/Ineos-Grenadiers), 6. Porte obaja +7,... 104. SAGAN +10:31 min

Viac o téme: Peter Sagan Okolo Katalánska