Špeciálne puky, Zlatá korčuľa a ďalšie: Kaufland play off Tipos extraliga s veľkými novinkami!

Radek Deyl s pukom na hokejkeRadek Deyl s pukom na hokejke Zdroj: TASR - Milan Kapusta

BRATISLAVA - Zápasy Kaufland play off Tipos extraligy sa budú hrať so špeciálnymi pukmi s logom vyraďovacej časti, originálny dizajn dostanú aj puky pre finále. Opäť sa bude udeľovať Zlatá korčuľa pre najužitočnejšieho hokejistu vyraďovacej časti a zmenou prešli aj zápasy, ktoré sa v riadnom hracom čase skončia nerozhodne.

V úvodných stretnutiach play off bude nasledovať v prípade nerozhodného výsledku po 60 minútach dvadsaťminútové predĺženie a prípadne samostatné nájazdy, v pokročilejšej fáze jednotlivých sérií sa už bude pokračovať až do rozhodnutia. V osemfinálových zápasoch predkola, v ktorom budú od stredy bojovať o postup Trenčín s Banskou Bystricou a Košice s Novými Zámkami, sa v prvom a druhom zápase bude v prípade remízy predlžovať 20 minút, hrať sa bude 5 na 5. Ak sa nerozhodne, bude nasledovať séria piatich nájazdov. V treťom zápase série, ak bude stav 1:1, bude nasledovať 20 minútové predlženie 5 na 5 a prípadne séria piatich nájazdov na oboch stranách. Ak bude stav po dvoch zápasoch 2:0, resp. 0:2, predlžovať sa bude až do rozhodnutia bez nájazdov. Toto bude platiť aj pre prípadný štvrtý a piaty zápas série.

Vo štvrťfinálových, semifinálových a finálových zápasoch sa prvé tri zápasy série budú v prípade remízy predlžovať 20 minút, hrať sa bude 5 na 5. Ak sa nerozhodne, bude nasledovať séria piatich nájazdov. V prípade 4. zápasu série, ak bude výsledok 1:2 alebo 2:1, platí to isté ako v predchádzajúcich troch zápasoch. Ak však bude stav 3:0 resp. 0:3, bude sa v prípade predĺženia hrať 5 na 5 až do rozhodnutia bez nájazdov. Rovnaký scenár bude platiť aj pre zápasy číslo 5 až 7.

Predkolo play off sa začína v stredu 24. marca, štvrťfinále odštartuje 31. marca. Plávajúce termíny platia až od semifinále, ktoré je na programe od 16. apríla a podľa vývoja sérií sa určí aj termín finále. Majster SR bude známy najneskôr 13. mája.

V play off sú pripravené novinky aj pre televíznych divákov. "Pre televízne prenosy máme pripravené viaceré inovácie, niektoré sme testovali už v závere základnej časti a teraz vstúpia do ostrej prevádzky. Na slovenské extraligové ľady sa vracajú kamery na prilbách rozhodcov. Mikrofóny zároveň sprostredkujú divákom komunikáciu rozhodcov s hráčmi či s trénermi. V prenosoch sa budú využívať aj čipy za bránkami a nebudú chýbať ani zábery z kamier, ktoré sú umiestnené nad bránkoviskami," uviedla riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov Aneta Büdiová.

Viac o téme: Kaufland play off Tipos extraliga