Po historickom úspechu veľký rozchod? Magoni vidí na Vlhovej chyby: Nemá to v DNA!

Petra Vlhová a jej tréner Livio Magoni Petra Vlhová a jej tréner Livio Magoni Zdroj: TASR/Martin Baumann

BRATISLAVA - Taliansky tréner Petry Vlhovej Livio Magoni (57) už dávnejšie avizoval zmeny vo víťaznom tíme Vlhovej, ktorý v uplynulej sezóne dosiahol na historický úspech pre celé Slovensko. Vyvolal tak veľké dohady o tom, či aj napriek stále platnému kontraktu bude trénerský mág aj v olympijskej sezóne viesť slovenskú kráľovnú, alebo sa ich cesty predčasne rozídu.

"Som teraz dosť zmätený. Bolo by načase sa rozlúčiť, toto víťazstvo je míľnikom. Ale keď vidím dospelých a deti, ako si pýtajú autogram odo mňa, myslím si, že by som tých ľudí zradil. V tíme budú zmeny, ale moja pozícia je silná. Za krátko sa rozhodnem," uviedol uznávaný taliansky kouč pre talianske periodikum Corriere della Sera.

"Ak nebudem pri nej pokračovať, tak to bude ten hlavný dôvod"

Napriek pevnej pozícii vo Vlhovej tíme nachádza po piatich rokoch aj viaceré výrazné nedostatky a chyby samotnej slovenskej kráľovnej, ktoré mu prekážajú. Treba však dodať, že kouč slovenskej lyžiarky je maximálny detailista a aj pri dokonalej jazde dokáže svojej zverenkyni niečo vytknúť.

Načrtol to v porovnaní so svojou bývalou zverenkyňou Tinou Mazeovou, po ktorej boku stál pri jej obrákovom úspechu v roku 2011. "Tina je komplexnejšia, dokonca aj v nešportovej oblasti. Ako športovec sa sústredí len na seba a má aj voľný čas. Z tohto hľadiska Petra nie," uviedol Magoni porovnanie s bývalou zverenkyňou a nepáči sa mu aj to, že podľa neho sa už Vlhová zlepšovať nebude: "Nemá to v DNA. Môže sa len zhoršovať. Ak nebudem pri nej pokračovať, tak to bude ten hlavný dôvod. Mazeová bola divoké zviera a aj Vlhová je, ale prvá pochopila, čo je potrebné na to, aby sa stala osobnosťou, prispôsobila sa tomu, tá druhá nie."

Petra Vlhová so svojím Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti

Problém vidí nie len v samotnej Petre, ale v celom tíme pohybujúcom sa okolo nej: "Chýba mi toho veľa, aj zo strany rodiny či manažéra. Správne slovo, a to bez urážky, je: nevedomosť. A s tým nič neurobíte,“ a po kritike tímu dodal: "Petra sklopí hlavu a hovorí, že všetko funguje. Problém nie je ona, ale jej okolie. Ak sa zasnúbite s Petrou, tak sa zasnúbite aj s jej rodinou. Petra má problém. Ak sa jej netočí správne hlava, treba zasiahnuť. Je ako srnka, ak urobíte chybu, keď sa k nej priblížite, utečie.“

Taliansky trénerský mág preslávený svojimi ortodoxnými metódami uzavrel porovnanie Mazeovej s Vlhovou slovami: "S talentom urobíte dobré preteky, ale aby ste boli ako Mazeová, musíte to preháňať v tréningu.“

Viac o téme: Petra Vlhová Tina Mazeová Igor Vlha Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články