Khabib Nurmagomedov je vonku z hry! O jeho opasok nezabojujú mená ako McGregor či Poirier

Chabib NurmagomedovChabib Nurmagomedov Zdroj: SITA/AP - Pavel Golovkin

BRATISLAVA - Už čoskoro spoznáme nového šampióna ľahkej váhy v UFC. Khabib by mal prísť o svoju pomyselnú korunu po zápase Charlesa Oliveiru proti Michaelovi Chandlerovi, ktorí budú bojovať o voľné miesto na stále teplom tróne.

Vyzerá to tak, že Khabib Nurmagomedov to s koncom svojej kariéry myslel vážne. Aj napriek
všetkým špekuláciám sa Danovi Whiteovi nepodarilo zlomiť dagestánskeho borca, ktorý sa s najväčšou pravdepodobnosťou do klietky už nikdy nevráti. Ostane tak navždy neporazeným bývalým šampiónom ľahkej váhy so skóre 29:0. Správu o konci kariéry nezabudnuteľného grapplera potvrdil práve White na svojom Twitteri.

Prvú veľkú šancu obsadiť voľné miesto dostali Charles Oliveira s Michaelom Chandlerom. Oliveira je na vlne ôsmych víťazstiev a naposledy si poradil na body s Tonym Fergusonom. To ocenil aj bývalý šampión strednej váhy UFC a aktuálne komentátor MMA Michael Bisping: "Som za neho skutočne šťastný. Je to človek, ktorý si to zaslúži." Brazílčan patrí medzi najlepších zemiarov v UFC, o čom svedčí aj jeho skóre. Z 30-tich kariérnych víťazstiev boj ukončil na zemi v 19-tich prípadoch, pričom jeho najobľúbenejšou technikou je gilotína, ktorú súperovi dokáže nasadiť z akéhokoľvek uhla a miesta. 

Michael Chandler si šancu v titulovom zápase vyslúžil vďaka výkonom v konkurenčnom Bellatore, kde sa stal šampiónom práve v ľahkej váhe. Je to mimoriadne komplexný fighter, ktorý zvíťazil desaťkrát spôsobom KO/TKO, sedemkrát na submisiu a päťkrát mu víťazstvo vynieslo rozhodnutie rozhodcov.

Fanúšikom UFC už dôkaz o tom, že si šancu v číslovanom gala v hlavnom zápase zaslúži, odovzdal v dueli s Danom Hookerom, ktorého upratal po 150-tich sekundách. Chandler sa tiež nedávno vyjadril aj ku Khabibovi. Má totiž pocit, že sa s ním ešte v klietke stretne. Vyprovokovať k návratu ho chce svojím štýlom a výkonmi. Či sa mu to podarí, je vecou budúcnosti. Zatiaľ, či navždy... Khabib je aktuálne na dôchodku, ako sľúbil matke. Boj medzi Chandlerom a Oliveirom je naplánovaný na gala UFC 262, ktoré by sa malo konať 15. mája v Toyota Centre v Texase.

Rozpráva sa aj o tom, či si o opasok nezaslúži bojovať v najbližšom zápase aj Dustin Poirier, ktorý sa chystá do trilógie s Conorom. “McGregor prehral, takže on o opasok ísť podľa mňa v tejto pozícii nemôže. Dustin to má v hlave upratané a vie, že s Conorom ide o lákavý moneyfight, po ktorom bude môcť navyše zaútočiť na opasok. No potrebuje hlavne vyhrať a pre neho je veľkým plus hlavne to, že to bude ďalší ostro sledovaný zápas,“ konštatoval zápasník Octagon Fighting Academy (OFA) Robo Pukač.

Viac o téme: UFC Khabib Nurmagomedov Michael Chandler Charles Oliveira
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky