Souček obhájil prvenstvo v ankete o Futbalistu roka v Česku: Záložník West Hamu nemá konkurenciu

Tomáš SoučekTomáš Souček Zdroj: SITA/Peter Byrne,Pool via AP

PRAHA - Tomáš Souček obhájil prvenstvo v ankete o Futbalistu roka v Česku. Stredopoliar West Hamu United triumfoval suverénnym spôsobom pred klubovým spoluhráčom Vladimírom Coufalom, na treťom mieste skončil v hlasovaní členov futbalovej akadémie Vladimír Darida z Herthy Berlín.

"Cením si to, je to najväčšie individuálne ocenenie u nás. A je pre mňa obrovskou cťou, že som ho získal druhýkrát za sebou. Vždy som bol ten, kto si viac váži tímové ocenenia, ale tím tvoria práve individuality. Som veľmi rád, že ma ľudia volili a ďakujem im za to. Rok 2020 bol pre mňa krásny, hoci zároveň aj zložitý," povedal pre portál idnes.cz 26-ročný Souček, ktorý vlani v januári prestúpil do West Hamu zo Slavie Praha.

Trénerom roka je Jindřich Trpišovský, ktorý so Slaviou Praha vlani obhájil ligový titul a na jeseň sa so svojimi zverencami dostal zo základnej skupiny Európskej ligy do vyraďovačky.

Futbalista roka 2020 v Česku:

1. Tomáš Souček (West Ham United) 873 b., 2. Vladimír Coufal (Slavia/West Ham United) 348, 3. Vladimír Darida (Hertha Berlín) 244, 4. Patrik Schick (RB Lipsko/Bayer Leverkusen) 226, 5. Alex Král (Spartak Moskva) 142, 6. Tomáš Vaclík (FC Sevilla) 118

Viac o téme: Tomáš Souček
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR