Slavia Praha si najala právnikov, aby očistila svoje meno: Glasgow to tlačí do bulváru, my chceme fakty!

Glen Kamara a Ondřej Kúdela v roztržkeGlen Kamara a Ondřej Kúdela v roztržke Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

PRAHA - Podľa informácií českého portálu Seznam Zprávy si vedenie pražskej Slavie najalo na svoju obranu právnu kanceláriu známeho advokáta Radka Pokorného, ktorý v minulosti poskytoval svoje služby aj pre čínskych majiteľov českého klubu.

Celá záležitosť sa samozrejme týka incidentu spojeného s údajným rasizmom v zápase Európskej ligy proti Glasgowu Rangers. Škótska strana obviňuje český tím z rasistického správania voči Glenovi Kamarovi. Skúsený právnik sa má zamerať nielen na tento spor, ale aj na napadnutie Ondřeja Kúdelu v útrobách štadióna, či na nešportové tvrdé zákroky počas stretnutia. Zvolený postup zo strany Slavie dokazuje, že český klub berie celú vec veľmi vážne.

"Glasgow Rangers tlačí prípad do roviny emócií a bulváru. My to chceme dať na stôl v právnych faktov, aby to mohli vyhodnotiť trestné orgány, teda orgány UEFA. Zatiaľ sme nenašli nič, čo by naznačovalo nejaké pochybenie Slavie a jej hráčov. Chceme zistiť pravdu a očistiť meno Slavie. Túto kauzu len tak nevypustíme, je potreba tento prípať riešiť," popísal svoje úlohy spomínaný Pokorný, ktorého právnici zaisťujú dôkazy a výpovede predsaviteľov Slavie.

Informoval portál Seznam Správy.

Viac o téme: UEFA SK Slavia Praha Európska liga Glasgow Rangers
  • Autor: © Zoznam/MC
  • Zdroj: Športky