Rok po zisku veľkého glóbusu to chce zabaliť: Brignoneová na konci so silami! Uvidíme ju o rok?

Talianska lyžiarka Federica Brignoneová Talianska lyžiarka Federica Brignoneová Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

RÍM - Talianska lyžiarka Federica Brignoneová šokovala svojimi vyjadreniami po skončení sezóny. Podľa jej slov je na konci so silami a zvažuje aj najhorší scenár. Ten znamená, že by sme ju už na svahoch vo Svetovom pohári nevideli a predčasne by ukončila svoju bohatú kariéru.

Tridsaťročná Talianka, ktorá štartuje najmä v obrovskom slalome, v televíznom rozhovore pre talianske médiá stroho skonštatovala, že je vyčerpaná a uvažuje o ukončení kariéry. Vlaňajšia víťazka veľkého glóbusu nemala túto sezónu takú dobrú ako minulú. Veď si v nej pripísala len jedno víťazstvo a štyri pódiové umiestenia.

Jej neúspech bol podpísaný aj na domácich majstrovstvách sveta v Cortine, kde nedokončila ani slalom, ani kombináciu a dokonca ani jej najsilnejšiu disciplínu obrovský slalom. Táto frustrácia sa preniesla aj do zvyšku sezóny, kde už nedokázala získať väčší výsledok.

Federica Brignoneová na svahu Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Gabriele Facciotti

Z finálového podujatia v Lenzerheide odchádzala minulý víkend ziskom štvrtého miesta v obrovskom slalome. V cieli poskytla rozhovor televízii RAI. Naznačila v ňom neistotu v ďalšom pokračovaní v prestížnom seriáli.

"Som šťastná, ako som ukončila sezónu. Dúfam, že už podobnú nezažijem. Stratila som motiváciu. Verím, že ju tréningom a prípravou opäť nájdem, teraz potrebujem určitý odstup. Pretože nemá zmysel súťažiť tak ako v práve skončenom ročníku," uviedla 30-ročná rodáčka z Milána.

Federica Brignoneová na stupni Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

Čo sa týka celkového hodnotenia disciplín, najvyššie skončila v super G. Z druhého miesta však stratila na Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú až 202 bodov. V konečnom poradí SP skončila siedma (získala 867 bodov, víťazka Vlhová ich mala 1416).

Viac o téme: Federica Brignoneová
  • Zdroj: Športky