Ikona Liverpoolu sa postavila za Rangers a otvorene kritizuje Slaviu: Použili nechutný herný plán!

Kenny DalglishKenny Dalglish Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Bývalý škótsky reprezentant a hráč Celticu, alebo FC Liverpoolu Sir Kenny Dalglish sa postavil za Glena Kamaru a glasgowské Rangers v prípade vyhroteného incidentu po zápase Európskej ligy proti Slavia Praha.

Ex-manažér Liverpoolu si myslí, že Ondřej Kúdela by nemal uniknúť trestu za jeho rasitické urážky na adresu spomínaného Kamaru. Hru Slavie zároveň označil za nechutnú a plnú divadelných kúskov, ale o surových zákrokoch zo strany škótskeho klubu nepadlo ani slovo.

"Počul som, že pokiaľ bude Kúdela vinným, mohol by dostať zákaz futbalu na rok a Slavia by mala byť vyradená z Európskej ligy. Nemám dôvod pochybovať o Kamarovej verzii celej udalosti. Nepoznám ho, ale pôsobí na mňa ako slušný človek, ktorý má vo futbale dobrú povesť. Ale to, čo si myslím ja, nie je dôležité. Teraz je všetko v rukách UEFA," uviedol Dalglish pre The Sunday Post.

"Použili nechutný herný plán. Padali a kričali pri každej príležitosti. Rozhodcovi chceli komplikovať život a narušiť priebeh hry," rýpla si ikona Liverpoolu do herného štýlu Slavie Praha.

Glen Kamara a Ondřej Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

Mimo iného má škótska polícia osobne vyspovedať Kúdelu, keď o dva týždne dorazí do Veľkej Británie v rámci zápasu Slavie proti Arsenalu Londýn vo štvrťfinále Európskej ligy. Český klub si už podľa dostupných informácií najal renomovanú právnicku firmu, ktorá ho má zastupovať.

Viac o téme: UEFA SK Slavia Praha Európska liga Glasgow Rangers
  • Autor: © Zoznam/MC
  • Zdroj: Športky