Bývalý člen TOP 10 sa chystá na posledný útok: Mal som problémy, rozhodol som sa pre zákrok

Stan WawrinkaStan Wawrinka Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

MONTE CARLO - Trojnásobný grandslamový šampión Stan Wawrinka sa rozhodol vyriešiť dlhodobý problém s ľavou nohou operáciou a čaká ho niekoľkotýždňová pauza. Švajčiarsky tenista očakáva, že sa po nevyhnutnej rekonvalescencii vráti k tréningu a znovu sa zapojí do sezóny.

"Mal som s ľavou nohou problémy už nejakú dobu a rozhodol som sa pre malý zákrok," napísal tridsaťpäťročný Wawrinka na twitteri k snímke z nemocničnej postele. "Všetko išlo dobre. Budem pár týždňov mimo, ale už sa nemôžem dočkať, až zase začnem trénovať," dodal.

Podľa decembrového vyhlásenia trénera Daniela Vallverdua sa chce Wawrinka ešte naposledy pobiť o úspech, než ukončí kariéru. Na januárovom Australian Open vypadol v druhom kole, na nasledujúcich turnajoch v Rotterdame a Dohe skončil hneď po prvých zápasoch.

Posledný titul na okruhu ATP Wawrinka vybojoval v roku 2017, potom sa podrobil operácii kolena. Zdravotné problémy ho prenasledovali aj v ďalších sezónach. Vo svetovom rebríčku sa prepadol až do tretej stovky, teraz je na 21. mieste.

 

 

Viac o téme: Stan Wawrinka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK