Sokolíci zvládli prvý zápas na Antalya Cupe: Uzbekistan zdolali dvomi gólmi

Reprezentácia Slovenska do 21 rokovReprezentácia Slovenska do 21 rokov Zdroj: SFZ

LARA - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov víťazne vstúpili do prípravného turnaja Antalya Cup v Turecku. Vo svojom prvom zápase zdolali vo štvrtok v Lare tím Uzbekistanu do 23 rokov 2:0. O góly SR sa postarali Matej Trusa a Adam Goljan.

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša sa na Antalya Cupe ešte stretnú s rovesníkmi zo Severného Macedónska (27. marca, 15.00) a Ukrajiny (29. marca, 17.00).

Antalya Cup hráčov do 21 rokov

Uzbekistan 23 - SLOVENSKO 21 0:2 (0:0)
Góly: 56. Trusa, 80. Goljan

Ďalší program SR 21 na Antalya Cupe:
sobota 27. marca: Severné Macedónsko 21 – Slovensko 21 (15.00 SEČ, Lara)
pondelok 29. marca: Ukrajina 21 – Slovensko 21 (17.00 SELČ, Belek)

hlasy po zápase /zdroj: SFZ/:

Tibor Goljan, asistent trénera: "Tešíme sa z víťazstva a z toho, že sme neinkasovali gól. Prvý polčas sa odohral viac-menej medzi šestnástkami, bez nejakých veľkých šancí. Mali sme niekoľko ľahkých strát, veľa akcií sme tlačili cez stred. Šancu sme mali po nábehu Paťa Iľka a súper mal tiež len jednu šancu. Do druhého polčasu sme urobili niekoľko zmien, boli sme agresívnejší, zlepšili sme finalizáciu. Dali sme po štandardke gól, potom sme zvýšili na 2:0. Chalani ukázali veci, ktoré sme skúšali v tréningu, niektoré nám vyšli. Boli však aj situácie, ktoré neboli podľa našich predstáv. Dôležité však je, že sme zápas s novotvoriacim sa tímom zvládli a víťazstvo je zaslúžené. Teraz sa budeme pripravovať na Severné Macedónsko a budeme sa chcieť zdokonaliť vo všetkom."

Peter Pokorný, kapitán SR 21 v 1. polčase: "Zápas sme zvládli skvele, či už výsledkovo alebo herne. V prvom polčase, keď sme hrali prvá partia, boli v hre dobré a aj zlé úseky. Myslím si, že na prvý zápas to bolo napokon dobré. Z duelu si vezmeme pozitíva a prenesieme ich do ďalších stretnutí."

Timotej Múdry, kapitán SR 21 v 2. polčase: "Vedeli sme, že to nebude ľahké a bol to úvodný zápas tejto partie. Snažili sme sa sústrediť na našu hru a myslím si, že to, čo sme si ukázali v tréningu, sa nám aj podarilo plniť. Podľa mňa to bol dobrý duel. To, že som mal kapitánsku pásku. bola pre mňa veľká pocta, ale na ihrisku sme si všetci rovní."

Viac o téme: Slovensko Uzbekistan Jaroslav Kentoš