Víťaz Oktagon Underground Paleš prekvapil: Zobral by zápas v MMA!

Víťaz Oktagon Underground Milan PalešVíťaz Oktagon Underground Milan Paleš Zdroj: Oktagon MMA

BRATISLAVA - Milan Paleš na seba upútal pozornosť médií i fanúšikov MMA vďaka triumfu v projekte Oktagon Underground. Keďže sa zápasilo na nohách, je prirodzené, že sa čoraz viac ľudí pýta, či by si Paleš neskúsil aj zápas v MMA. Najväčším problémom sú zatiaľ pre Minčiho pri zvykaní si na nové podmienky rukavice.

Skromný chalan, ktorý je v ringu a oktagone ako zviera. Minči Paleš je vo svete thaiboxu a K1 už dlhodobo známym pojmom. Žilinský športovec roka 2019 zaujal v tomto roku aj titulom majstra sveta, ktorý získal v Holandsku v organizácii Enfusion v kategórii do 70 kilogramov. Nedávno sa mu podarilo ovládnuť pyramídu stand up projektu najsilnejšej organizácie v Česko-Slovensku s názvom Oktagon Underground, v ktorej musel v priebehu jedného večera absolvovať tri zápasy. "Som rád, že to Oktagon dokázal takto pripraviť. Povolal brutálne mená z našej scény a zorganizovali to na vysokej úrovni," pochválil promotérov Paleš. 

Thaiboxeri a bojovníci v K1 sú viac-menej na pyramídový spôsob zápasenia zvyknutí. "V pyramíde sa ti môže stať hocičo. Za jeden večer buchnúť tri zápasy je aj o šťastí. No moja taktika bola založená na tom, aby som príliš nekopal. Nohy som mal vďaka tomu čerstvejšie do finálových zápasov. Práve posledný duel bol najťažší. Pri pichnutí do oka som rozmýšľal, či to dobojujem. Moc som na to oko nevidel. No dal som to a som za to veľmi rád," povedal zverenec skúseného a uznávaného trénera Daniela Popluhára. 

Víťaz podujatia Milan Páleš Galéria fotiek (3) Zdroj: Oktagon MMA

Minči Paleš nepoprel, že o MMA sa teraz v súvislosti s jeho menom veľa rozpráva, no konkrétnu ponuku zatiaľ nedostal. "Vieš čo, poviem ti tak, že keby som dostal dobrú ponuku a mal by som čas sa pripraviť na zemi, tak by som do toho šiel. Najväčší rozdiel zatiaľ vnímam hlavne v rukaviciach. Som zvyknutý, že pri kryte je to mäkšie. Predsa len v MMA rukaviciach je to viac kosť na kosť. Riešim akurát aj jednu ponuku na kickboxerský zápas v oktagone z Ruska, ktorú som nemohol prijať kvôli vykĺbenému palcu. Myslím, že som si ho vykĺbil kvôli týmto rukaviciam. Neviem kedy, viem len, že to nebolo pri údere," prezradil rodák zo Žiliny.

Promotéri Novotný a Neruda vedia okolo zápasníkov a udalostí spraviť poriadnu šou. Aj napriek tomu, že Minči patrí medzi najlepších zápasníkov stand up scény už niekoľko rokov, pozornosti sa mu dostáva najviac práve v poslednom období. "Kedysi som bol rád, keď niečo niekto o mne napísal, teraz ma médiá doslova bombardujú. Zviditeľnil som sa a určite si to užívam, som zvedavý, do kedy to bude trvať," konštatoval s úsmevom na tvári vždy priateľský Milan Paleš. 

Viac o téme: Oktagon Milan Páleš Oktagon Underground Daniel Popluhár
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články