Fanúšikovia ocenili prístup Vlhovej: Reakcia hodná šampiónky, politici by si mali zobrať príklad!

Petra Vlhová počas tlačovej konferencie po zisku veľkého krištáľového glóbusyPetra Vlhová počas tlačovej konferencie po zisku veľkého krištáľového glóbusy Zdroj: Športky/Vlado Anjel

BRATISLAVA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zareagovala vo štvrtok na sociálnych sieťach na medializované vyjadrenia svojho trénera Livia Magoniho. Zdôraznila, že situáciu v tíme, v ktorom jeho šéf Igor Vlha avizoval "kozmetické" zmeny, si členovia vydiskutujú interne. Taliansky kouč má platnú zmluvu aj na budúcu, olympijskú sezónu.

Rozhovor s Magonim pre talianske periodikum Corriere della Sera vyšiel v utorok, teda v deň, keď Vlhová ukázala na tlačovej konferencii na Bratislavskom hrade veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári.

"Negatívne vyjadrenia môjho trénera Livia Magoniho v talianskych médiách, s ktorými ma novinári konfrontujú posledných 24 hodín, nás všetkých zasiahli v čase absolútnej radosti. Ja sa neznížim k tomu, aby som ich komentovala bez toho, aby sme sa o tom všetci navzájom neporozprávali a nevyjasnili sme si tak svoje postoje. Každý tím, rovnako ako rodina, má svoje vnútorné problémy a počas sezóny nabitej emóciami ich máme aj my. Vždy sme však naše rozpory a rozličné názory vedeli využiť na posilnenie nášho tímu. A ak by sme to nerobili lepšie ako naši konkurenti, nikdy by sme najvzácnejšiu lyžiarsku trofej nezískali a tak ako vždy doteraz, nebudeme interné záležitosti a vnútornú stratégiu nášho tímu riešiť cez médiá," napísala Vlhová na facebooku a instagrame.

Dvadsaťpäťročná Slovenka zverejnila v príspevku fotografiu, na ktorej pózuje s Magonim a trofejou po skončení finálového podujatia SP vo švajčiarskom Lenzerheide. Jej reakciu ocenili aj viacerí slovenskí priaznivci. "Reakcia hodná šampiónky. Naši politici by si z Vás mali zobrať príklad. Klobúk dole," napísal jej pod príspevok komentujúci Silvester. "Úžasný postoj a krásne napísané! Treba si postoje vyjasniť osobne a prípadné rozdielne názory využiť na posun tímu vpred," myslí si fanúšik Boris. "Presne takto sa to má robiť, keby si tak naši politici z teba zobrali príklad," uviedol priaznivec Peter a v podobnom duchu sa množili aj ďalšie názory diskutujúcich, ktorí ocenili reakciu slovenskej šampiónky.

Viac o téme: Petra Vlhová Livio Magoni
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky, TASR