Slovenská osemnástka herne nesklamala: Na českých rovesníkov to však ani tentokrát nestačilo

Tréner slovenských hokejistov do 18 rokov Ivan FenešTréner slovenských hokejistov do 18 rokov Ivan Feneš Zdroj: TASR/Martin Palkovič

VYŠKOV - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov neuspeli ani v druhom prípravnom stretnutí s českými rovesníkmi. Po stredajšej prehre 1:2 vo Vyškove podľahli vo štvrtok súperovi z elitnej kategórie MS 4:7.

Slovenskí mladíci však herne nesklamali, aj v druhom vzájomnom zápase a celkovo štvrtom od polovice februára boli pre Čechov vyrovnaným súperom. Najbližšie čaká zverencov trénera Ivana Feneša dvojzápas v Maďarsku.
      
prípravný zápas - štvrtok /zdroj: hockeyslovakia.sk/:
Česko 18 – SLOVENSKO 18  7:4 (3:0, 2:2, 2:2)
Góly: 2. Chmelař (Jiříček), 3. Pajer (Brabenec, Ticháček), 14. Šapovaliv (Marha, Ticháček), 23. Menšík, 30. Marha (Šapovaliv, Böhm), 57. Jiříček (Ticháček, Brabenec), 60. Menšík – 23. Molnár, 25. A. Sýkora (Socha, Bečár), 53. Dvorský (Molnár), 58. Š. Nemec (Molnár). Rozhodovali: Dědek, Vrba – Komínek, Kráľ, vylúčení: 9:7 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, bez divákov.

Zostava SR: Marinov – Š. Nemec, Bečár, Žabka, Miklovič, Groch, Socha, Štrbák – Bačo, Demek, O. Stümpel – A. Sýkora, Petrovský, Žlnka – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kupčo, Suchý, Šotek

hlasy po zápase:
Ivan Feneš, tréner SR 18: "Oba zápasy mali svoju kvalitu. V druhom sme prvú tretinu asi odsedeli v autobuse, pretože sme ju totálne nezvládli. Boli sme úplne odovzdaní, ťažko sa mi to hodnotí. Od druhej tretiny spĺňal zápas všetky kritériá medzinárodného hokeja v kategórii do 18 rokov. Jeden aj druhý tím ukázal, že má kvalitných a perspektívnych hráčov. Aj v druhom zápase sme postavili dvanásť chlapcov, ktorí vekovo ešte spadajú do 16-tky či 17-tky, čo ma veľmi teší. Takéto ťažké zápasy potrebujeme hrávať pravidelne a často. Ak chceme hrať vyrovnané partie so svetovou špičkou, musíme ešte tvrdo pracovať."

Šimon Nemec, kapitán SR 18: "My sme začali veľmi zle. Ani sme nestihli vystreliť na bránku súpera a už sme prehrávali 0:2, čo bolo rozhodujúce. Rozbiehali sme sa postupne, na zvrat v stretnutí to však nestačilo. Pre každého z nás je česť hrať za Slovensko, preto bolo zrejmé, že to po nevydarenej prvej tretine rozhodne nezabalíme. Snažili sme sa vyrovnať, ale bohužiaľ, nevyšlo to."

Viac o téme: Slovensko Česko Osemnástka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR