Aj trash talk má svoje hranice: Na slová zápasníka UFC reagoval podpredseda vlády!

Israel AdesanyaIsrael Adesanya Zdroj: SITA/AP/Andy Brownbill

BRATISLAVA - V najslávnejšom oktagone sveta sa to priostruje medzi Israelom Adesanyom a Kevinom Hollandom. Spomínaný Israel Adesanya sa rozhodol reagovať na štipľavé slová mimoriadne nevhodným spôsobom. Čo následne vyprovokovalo aj podpredsedu vlády Nového Zélandu, kde Israel vyrastal.

Adesanya patrí medzi najlepších strikerov v UFC, ktorý sa v poslednom zápase rozhodol ísť o váhu vyššie a vyzval do boja o opasok poloťažkej váhy Jana Blachowicza. Znamenalo to pre neho prvú prehru v kariére, ktorá vyvolala množstvo otázok. Niekoľko z nich sa novinári pýtali aj Kevina Hollanda, ktorému aktuálne v rankingu strednej váhy (v ktorej je Adesanya aktuálnym šampiónom) patrí po prehre s Derekom Brunsonom desiate miesto. "Prečo sa ma stále pýtate na Adesanyu? Nechcem o ňom hovoriť. No keď už padla otázka, tak vám poviem toľko, že Israel si pomáhal steroidmi," konštatoval Kevin Holland, ktorý narážal na opuchnutý prsný sval na tele Adesanyu pred zápasom s Paulom Costom. 

Israel Adesanya zostáva naďalej Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Steve Marcus

The Last Stylebender sa rozhodol zareagovať asi tým najmenej šťastným spôsobom na twitteri. "Kamarát, ja ťa za to znásilním," znelo na sociálnej sieti Adesanyu v príspevku, ktorý mal dosah na viac ako štyri milióny užívateľov pred jeho odstránením. K celej situácii sa okamžite vyjadril aj podpredseda vlády Nového Zélandu Grant Robertson. "Znásilnenie musíme brať maximálne vážne, to nie je téma na vtipkovanie. Je na UFC, ako sa k tomu organizácia postaví."

Nebol to prvý prešľap tohto charakteru, ktorého sa rodák z Nigérie žijúci na Novom Zélande dopustil. V roku 2020 pred súbojom s Yoelom Romerom totiž uviedol, že sa v zápase s ním Romero "rozpadne ako dvojičky". Čo je nepriamy odkaz na teroristický útok z New Yorku z jedenásteho novembra 2001. Vtedy sa verejnosti za svoje neuvážené slová ospravedlnil. Tentokrát sa na twitteri vyjadril len provokačne smerom k novozélandským médiám. 

 

Viac o téme: UFC Israel Adesanya Kevin Holland
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články