VIDEO Premiéra v NHL ako z krásneho sna: Český reprezentant premenil prvú strelu na gól!

Radim Zohorna zažil rozprávkový debut v NHLRadim Zohorna zažil rozprávkový debut v NHL Zdroj: SITA/AP/Keith Srakocic

PITTSBURGH - Hokejový útočník Radim Zohorna sa hneď pri svojom debute v NHL zapísal medzi strelcov. Dvadsaťštyriročný český reprezentant sa gólom podieľal na výhre Pittsburghu nad Buffalom 4:0.

Zohorna, ktorý začal sezónu v extraligovej Mladej Boleslavi, vo svojom prvom zápase v NHL nastúpil v tretej útočnej formácii Penguins a hneď v prvej tretine dal z prvej strely gól. V 18. minúte našiel priestor medzi kruhmi a využil presnú prihrávku Anthonyho Angella.

Na zvyšných troch góloch Pittsburghu sa asistenciou podieľal Sidney Crosby, ktorý ako 36. hráč v histórii súťaže prekonal hranicu 1300 bodov. Buffalo, ktoré viedol zo striedačky generálny manažér Kevyn Adams, prehralo šestnásty duel v rade.

Viac o téme: Pittsburgh Penguins Radim Zohorna
  • Zdroj: ČTK, Športky