Hororový faul na gólmana Slavie: Hriešnik Roofe konečne prehovoril!

Kemar Roofe s brutálnym zákrokom na brankára Slavie Ondřeja KolářaKemar Roofe s brutálnym zákrokom na brankára Slavie Ondřeja Kolářa Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

GLASGOW - Útočník Rangers Kemar Roofe uviedol, že mal po zranení slávistického brankára Ondřeja Kolářa, ktorému v osemfinálovej odvete Európskej ligy spôsobil tržnú ranu na hlave a zlomeninu v tvári, zlý pocit. S týždenným odstupom anglický futbalista vyhlásil, že rozhodne nešlo o úmysel.

"Bola to doslova škaredá nehoda. Ľudia, čo ma poznajú, vedia, že takýto typ hráča ani človeka nie som. Nikdy nejdem na ihrisko s tým, aby som sa bil alebo niekoho zranil. Chcem len podať dobrý výkon a pomôcť tímu vyhrať. O to som sa taktiež snažil," povedal Roofe v podcaste Super 6.

Bývalý hráč Leedsu či Anderlechtu naznačil, že mohol byť premotivovaný. Do zápasu prišiel v 55. minúte za stavu 0:1 a už za sedem minút ihrisko opúšťal s červenou kartou. "Bol som na lavičke a zvlášť ako útočník chcete pomôcť. Keď som videl loptu, bral som to tak, že je to dobrá šanca. Poobzeral som sa a videl, že som sám. Potom som sa otočil späť k lopte, ktorá sa extrémne odrazila. Na hlavičku to bolo príliš vysoko, tak som to skúsil inak. Trafil som loptu prvý a potom som zasiahol toho brankára, pretože bežal priamo proti mne," uviedol Roofe, ktorého čaká disciplinárny trest od UEFA.

"V tej chvíli som si ani nevšimol, že som ho kopol do tváre. Obaja sme spadli, on na tvár. Až keď sa otočil, videl som tú krv. V prvý moment je to zlý pocit. Idete z ihriska a cítite sa mizerne, pretože ste zranili iného profesionálneho futbalistu, aj keď ste to nechceli. Bola to nehoda. Bol som pri lopte prvý a ten brankár sa so mnou zrazil. Nemohol som s tým nič robiť," vyhlásil dvadsaťosemročný futbalista. "Pre toho gólmana to je zlé. Vážne mu to ublížilo," uviedol Roof.

Viac o téme: Slavia Praha Glasgow Rangers Steven Gerrard Ondřej Kolář Kemar Roofe
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články