FOTO To je krásne! Radostná zvesť z Česka, bývalá svetová jednotka bude mamičkou

Česká tenistka Barbora Strýcová vo WimbledoneČeská tenistka Barbora Strýcová vo Wimbledone Zdroj: TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

PRAHA - Tenistka Barbora Strýcová očakáva narodenie prvého potomka. Bývalá svetová jednotka vo štvorhre a majiteľka deblového titulu z Wimbledonu o tehotenstve informovala na sociálnych sieťach.

Tridsaťštyriročná Strýcová, ktorej partnerom je šéfredaktor časopisu Esquire Petr Matějček, na instagrame zverejnila fotografiu s rastúcim bruškom a popisom "Budeme traja!". O ďalšej kariére sa zatiaľ nevyjadrila. Vo svetovom rebríčku dvojhry momentálne figuruje na 45. mieste, v deblovom je štvrtá.

Na kurtoch sa Strýcová naposledy predstavila tento rok v januári. Po dvojtýždňovej prísnej karanténe bez možnosti tréningu vypadla na Australian Open v 1. kole dvojhry a 2. kole štvorhry. Na ďalších turnajoch sa nepredstavila, z Miami sa minulý týždeň odhlásila kvôli pokračujúcej liečbe achilovky.

Potomka sa tak dočká ďalšia hráčka zo zlatej fedcupovej reprezentácie. Šesťnásobná víťazka tímovej súťaže, ktorá má v zbierke aj bronzovú medailu zo štvorhry na olympijských hrách v Riu de Janeiro, nasleduje Luciu Šafářovú a Andreu Sestini Hlaváčkovú. "Nemôžem sa dočkať, už teraz si božská teta, takže mamka budeš úžasná," odkázala Hlaváčková v komentároch.

Viac o téme: Barbora Strýcová
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/barborastrycova
  • Zdroj: ČTK