VIDEO Česko bolo blízko senzačného triumfu: Belgický superfavorit ťahal za kratší koniec!

Jan Bořil a Romelu LukakuJan Bořil a Romelu Lukaku Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Futbalisti Česka remizovali v sobotnom domácom stretnutí E-skupiny kvalifikácie MS 2022 s Belgickom 1:1.

Česi sa súpera nezľakli, prvá väčšia šanca síce patrila hosťom, ale Vaclík vytlačil Mertensov pokus k vzdialenejšej žrdi. V 13. minúte sa dostal do zakončenia zvnútra šestnástky Jakub Jankto, ale trafil iba brankára Thibauta Courtoisa. Vzápätí bol blízko k otvoreniu skóre Michael Krmenčík, ktorý sa efektne uvoľnil v pokutovom území a trafil pravú žŕdku. V 24. minúte sa opäť blysol Vaclík po strele Leandera Dendonckera i hlavičke Kevina de Bruyneho.

Alex Král a Kevin Galéria fotiek (12) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Česi sa dočkali odmeny za svoju aktivitu po zmene strán. V 50. minúte napriahol spoza šestnástky Lukáš Provod a otvoril skóre. Hosťom však stačilo desať minút, aby vyrovnali, Romelu Lukaku sa pohral s obrancom a s prehľadom prekonal Vaclíka. V závere mohol dokonať obrat De Bruyne, ale jeho strela trafila iba žŕdku. V nadstavenom čase mal veľkú šnacu na rozhodnutie Tomáš Souček, ale jeho hlavičku vyrazil z bránky Toby Alderweireld.