VIDEO Sekerova asistencia na výhru nestačila, výsledková pohroma Buffala pokračuje

Andrej Sekera sa so spoluhráčmi teší z góluAndrej Sekera sa so spoluhráčmi teší z gólu Zdroj: SITA/AP/Matt Strasen

DALLAS - Slovenský hokejista Andrej Sekera bodoval v noci na nedeľu v NHL. Obranca Dallasu Stars si pripísal jednu asistenciu, jeho tím však na vlastnom ľade podľahol Floride 3:4 po predĺžení. Sekera odohral 12:45 minúty a mal aj dva plusové body.

O víťazstve Panthers rozhodol 9,3 sekundy pred koncom predĺženia Aaron Ekblad. Obranca Floridy skóroval aj o 30 sekúnd skôr, ale po námietke domáceho kouča a preskúmaní situácie na videu jeho gól pre ofsajd neplatil. V divokej sekvencii na konci nadstaveného času najskôr Sergej Bobrovskij fantastickým zákrokom zmaril šancu Mira Heiskanena a z kontry rozhodol Ekblad. "Myslím si, že som ešte nevidel hráča, ktorý strelil dva góly v jednom predĺžení," zavtipkoval tréner Floridy Joel Quennville.

"Bol som veľmi nešťastný, keď mi neuznali ten gól, ale zakrátko som dostal druhú šancu," dodal podľa portálu tsn.ca Ekblad. Všetky tri góly Floridy v riadnom čase strelil Carter Verhaeghe, keď sa presadil pri hre piatich proti piatim, v presilovke a aj v oslabení a k druhému hetriku v kariére pridal i asistenciu. Florida ukončila sériu troch prehier. Sekera po jednozápasovej absencii zaznamenal druhú asistenciu v sezóne a 199. v kariére, keď podieľal sa na góle Joela L'Esperanca, ktorý v tretej časti vyrovnal na 3:3. Obranca Panthers Keith Yandle sa stal tretím hráčom a prvým obrancom v histórii NHL, ktorý nastúpil na 900 zápasov za sebou.

Mizéria Sabres stále nemá konca

Boston zvíťazil nad Buffalom Sabres 3:2. Víťazný gól strelil v 57. minúte Craig Smith. Slovenský brankár v drese "medveďov" Jaroslav Halák sa do hry nedostal, šancu dostal Dan Vladař. Buffalo viedlo po veľkej chybe Vladařa 1:0, neskôr i 2:1, no v treťom dejstve o náskok prišlo. Jeho kríza pokračuje, prehralo už sedemnásty zápas v sérii, čo je najviac v NHL od sezóny 2005/2006, keď zaviedli samostatné nájazdy.

Sabres nevyhrali od 24. februára, keď zdolali New Jersey, odvtedy majú bilanciu 0-15-2 a so 16 bodmi sú najhorší tím NHL. "Je to škoda, pretože sme odohrali veľmi dobrý zápas. O víťazstvo nás pripravili nešťastné odrazy pukov. Chýba nám sebavedomie," povedal strelec druhého gólu Sabres Kyle Okposo. Bruins chýbal útočník Brad Marchand, ktorý je na covid listine, Vladař ako deviaty brankár v klubovej histórii vyhral aj vo svojom druhom štarte v kariére v NHL. "Chytal dobre, som rád, že sa otriasol po chybe v úvode a potom nás podržal," povedal tréner Bruins Bruce Cassidy.

Zibanejad znovu skóroval proti Flyers

Hráči Philadelphie Flyers zvíťazili na domácom ľade nad New Yorkom Rangers 2:1 a ukončili štvorzápasovú sériu prehier. "Jazdci" naopak prišli o šnúru troch víťazstiev. O triumfe Flyers rozhodol v 56. minúte dvadsaťpäťročný obranca Samuel Morin svojím prvým gólom v NHL. "Je to najkrajší moment v mojom živote. Nedávam veľa gólov, a preto sa z toho veľmi teším. Užijem si to, ale od polnoci už myslím na ďalší zápas," povedal hrdina Flyers. Jediný gól Rangers strelil Mika Zibanejad, ktorý nastúpil na 300. zápas v drese "jazdcov". V šiestich dueloch proti Flyers v tejto sezóne nazbieral 15 bodov (7+8).

Mika Zibanejad oslavuje so Galéria fotiek (6) Mika Zibanejad oslavuje gól so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

Detroit po troch prehrách zabral naplno, doma zdolal Columbus 3:1. Hráči Vegas uspeli na ľade Colorada 3:2 po predĺžení, vítazný gól zaznamenal Max Pacioretty. Bol to jeho osemnásty gól v sezóne a štvrtý v predĺžení, čo je najviac zo všetkých hráčov NHL. Brankár Golden Knights Marc-Andre Fleury pokryl 22 striel a už len jedno víťazstvo ho delí od vyrovnania sa Edovi Belfourovi na štvrtom mieste historických tabuliek NHL v počte víťazstiev (484).

Zranený Černák nehral

Tampa Bay v druhom zápase bez zraneného slovenského obrancu Erika Černáka prehrala v Raleigh na ľade Caroliny 3:4. Necelé štyri minúty pred koncom rozhodol v presilovke o triumfe Hurricanes český útočník Martin Nečas a zavŕšil štvorbodový večer (2+2). "Máme veľa skvelých hráčov, ale chýbali nám Vincent Trocheck a Teuvo Teräväinen. Snažil som sa ich zastúpiť. Cítim sa výborne, hrali sme výborne celý tím," povedal Nečas. Obranca Canes Dougie Hamilton asistoval pri víťaznom zásahu a natiahol bodovú sériu na 14 zápasov. Obhajca Stanley Cupu prehral prvýkrát v sezóne dva zápasy v riadnom čase za sebou.

Hetriky Rusta a Kessela

Strojcom víťazstva Pittsburghu nad New Yorkom Islanders 6:3 bol Bryan Rust, ktorý sa blysol štvrtým hetrikom v kariére. Americký útočník bodoval v šiestich zápasoch za sebou, v tejto sérii má bilanciu 5+3. Kapitán "tučniakov" Sidney Crosby strelil gól a pridal dve asistencie. Islanders prehrali prvýkrát po troch zápasoch, o osemzápasovú víťaznú sériu prišiel brankár Iľja Sorokin, ktorý dostal štyri góly z deviatich striel a prenechal miesto Semjonovi Varlamovovi. "Nehrali sme dobre. Mali sme veľa čiernych pasažierov," povedal tréner "ostrovanov" Barry Trotz. Útočník Islanders Josh Bailey zaznamenal vo svojom 900. zápase asistenciu.

Arizona zdolala San Jose 4:0, keď čistý hetrik zaznamenal Phil Kessel a shutout si pripísal Adin Hill. Americký útočník strelil tri góly v jednom zápase siedmykrát v kariére, predtým sa mu to podarilo 11. októbra 2018, keď bol ešte hráčom Pittsburghu. V 35 zápasoch tejto sezóny dal Kessel 14 gólov, rovnako ako v 70 dueloch predchádzajúceho ročníka. "Nezmenil som nič, hrám stále rovnako. Mám len o čosi viac šťastia," povedal Kessel. Hill chytil 34 striel a druhýkrát v kariére vychytal nulu. Útočník Sharks Patrick Marleau nastúpil na 1756. zápas v kariére, čím na druhom mieste histórie vyrovnal zápis Marka Messiera. Na lídra Gordieho Howea stráca 11 zápasov.

Hokejisti Calgary ukončili sériu štyroch prehier, keď zdolali Winnipeg 4:2. Nerozhodný stav zlomil v prvej minúte v tretej tretine Andrew Mangiapane, brankár David Rittich si pripísal 22 zákrokov. Prvý gól v NHL strelil dvojmetrový obranca Jets Logan Stanley, keď v prostrednej časti vyrovnal na 2:2.

Philadelphia - NY Rangers 2:1

Boston - Buffalo 3:2

Detroit - Columbus 3:1

Colorado - Vegas 2:3 pp

Carolina - Tampa Bay 4:3

Pittsburgh - New York Islanders 6:3

Toronto - Edmonton 4:3 pp

Dallas - Florida 3:4 pp