Slovensku vyrastá nový lyžiarsky talent: Michal Oravec s dvomi parádnymi umiestneniami

Michael OravecMichael Oravec Zdroj: Olympic.sk

KRASNOJARSK - Michael Oravec sa na majstrovstvách sveta juniorov v akrobatickom lyžovaní postaral o najhodnotnejšie slovenské výsledky. V ruskom Krasnojarsku sa v súťaži Big Air umiestnil na štvrtej priečke a v slopestyle skončil na piatom mieste.

Oravec štartoval už na svojich tretích MSJ. V Cardrone 2018 aj Kläppene 2019 ešte figuroval vo výsledkových listinách v oboch disciplínach v tretej alebo štvrtej desiatke, vo veku 16 rokov sa už pod trénerským vedením Tomáša Murgáča priblížil k medailovým pozíciám. Hoci v slopestyle dopadol o jednu priečku horšie než v Big Air, z hľadiska bodového zisku bol k pódiu bližšie v tejto súťaži. Vyslúžil si 73,75 b., bronzový Estónec Henry Sildaru dostal 79,50 b.

V Big Air mu na tretieho Taliana Mira Tabanelliho chýbalo vyše 25 bodov, predovšetkým však získal dostatok FIS bodov a vybojoval si právo súťažiť na podujatiach Svetového pohára v nasledujúcom, olympijskom ročníku. Mladý Slovák doteraz štartoval v Európskom pohári, kde je jeho najlepší výsledok tretie miesto v slopestyle pred dvoma rokmi v Jasnej.

Slovensko malo na MSJ zastúpenie ešte v skikrose. Ján Sanitrár obsadil šestnáste miesto, Jakub Válek skončil na 22. pozícii. Medzi juniorkami bola Nikola Fričová trinásta a Kayla Anna Lozáková pätnásta. V súťaži miešaných tímov sa Sanitrár s Fričovou umiestnili na desiatej priečke, dvojici Válek, Lozáková patrilo dvanáste miesto.

Viac o téme: Nikola Fričová Michael Oravec Ján Sanitrár Jakub Válek