Slavia a Bílí Tigři oplakávajú smrť českého miliardára: Strata, ktorá bolí!

Petr KellnerPetr Kellner Zdroj: SITA/AP/Roman Vondrouš

LIBEREC/PRAHA - Tragické úmrtie Petra Kellnera sa popri iných výrazne dotklo aj hokejového Liberca alebo futbalovej Slavie. S klubmi ho spájalo silné puto. Hokejový tím z mesta, kde prežil mladosť, finančne podporoval a občas sa objavil aj na extraligových zápasoch Bílých Tygřov v Home Credit Arene, ktorá nesie názov jeho firmy. V pražskom klube jeho spoločnosť PPF vlastnila významný podiel medzi rokmi 1994 a 1997.

"Slavia vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a pozostalým bývalého spolumajiteľa klubu Petra Kellnera," uviedol tím na svojom twitteri.

"Strata, ktorá bolí! Tragicky zahynul Petr Kellner. Muž, ktorý bol po dlhé roky úzko spätý s libereckým hokejom, a to nielen tým extraligovým. Bol predovšetkým významným podporovateľom mládežníckeho hokeja v Liberci. Bílí Tygři Liberec vyjadrujú úprimnú sústrasť celej rodine a jeho blízkym . Ďakujeme za všetko! " uviedol klub na svojej stránke.

Najbohatší Čech Kellner zomrel v sobotu pri nehode vrtuľníka v aljašských horách. Podľa informácií The New York Times sa vrtuľník s celkom šiestimi ľuďmi na palube, z ktorých prežil jediný pasažier, zrútil v blízkosti ľadovca Knik. Predpokladá sa, že sa skupina chcela v horách venovať heliskiingu - lyžovaniu alebo snowboardingu s výsadkom z vrtuľníka.

Kellnera už 15 rokov radí časopis Forbes medzi najbohatších ľudí na svete, jeho majetok odhaduje na 293 miliárd korún. Najbohatším Čechom bol Kellner s výrazným náskokom pred ďalšími.

Viac o téme: Slavia Praha Bílí Tygři Liberec Petr Kellner
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK, Športky