Humor aj pokora vo vyjadrení nedávneho šampióna UFC po tvrdom KO: Nebolo to o psychickom zlome!

Francis Ngannou a Stipe Miocic v oktagoneFrancis Ngannou a Stipe Miocic v oktagone Zdroj: SITA/AP/Gregory Payan

BRATISLAVA - V poslednom galavečere UFC vysadil Miocica z trónu šampióna ťažkej váhy Francis Ngannou tvrdým knokautom. Pre Američana s chorvátskou krvou to bola celkovo štvrtá prehra v kariére, tretia spôsobom KO.

Miocic po brutálnom KO vo svojom vyjadrení uistil fanúšikov o tom, že sa o jeho zdravie nemusia báť. "V prvom rade chcem povedať, že som v poriadku. Viem, že ten pád nebol najladnejší, no keď ste v bezvedomí, tak sa to občas stáva. Chcel by som poďakovať fanúšikom, najmä z Chorvátska a Clevelendu. Nechcel som vás sklamať. Prehry patria k športu, nikdy nezabúdam na to, že boh nás vedie tam, kde máme byť," konštatoval Miocic na instagrame. 

Skúsený borec zároveň priznal, že sa nedržal toho, čo si pred zápasom s trénermi povedal, čo bol podľa neho hlavný dôvod, prečo napokon prehral. "Nerobil som to, čo som sme mali v zápasovom pláne. Pred druhým kolom som sa cítil dobre. Cítil som, že sa to vyvíja dobre, bol som príliš nadšený a nedal som si pozor. Bola to moja chyba, ktorú akceptujem, už sa to nestane."

 

Na názor sme sa pýtali komentátora UFC a zároveň bývalého zápasníka a trénera v jednej osobe Tomáša Kohouta."Podľa mňa v tomto zápase nedošlo k psychickému zlomu alebo zaváhaniu zo strany Miocica. Šampión ako on sa nenechá zdeptať tým, keď mu niečo nevyjde. Narážam hlavne na neúspešný pokus o takedown v prvom kole, ktorý sa po zápase riešil. Po vydarenom údere v druhom kole jednoducho zacítil šancu a pekne si akurát nabehol na kontraúder. Bez pomyslenia na obranu sa v tom momente prestal sústrediť a to sa mu stalo osudným." 

Tréner, ktorý pripravoval do zápasov Vlasta Čepa, Luciu Krajčovič či Samuela "Piráta" Krištofiča, očakáva, že Miocica čoskoro znovu uvidíme vo veľkom zápase . "Myslím si, že jeden, maximálne dva zápasy Miocica delia od ďalšieho titulového zápasu," konštatoval Kohout. 

Viac o téme: UFC Francis Ngannou Stipe Miocic Tomáš Kohout
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky