Fapšo si prešiel v živote peklom, tréner Body prezradil viac: Je súčasťou našej rodiny

Sebastián Fapšo, tréner Lukáš Body dole vpravoSebastián Fapšo, tréner Lukáš Body dole vpravo Zdroj: Archív Lukáš Body

BRATISLAVA - Sebastián Fapšo si získal fanúšikov Oktagonu aj vďaka svojmu naskakovanému kolenu, ktorým ukončil Jakuba Bahníka v júli 2020 v superfinále Oktagon Underground. Jeho ďalší zápas sa skončil rovnako víťazstvom, no tentoraz po verdikte rozhodcov.

Sebastián Fapšo sa so svojím súčasným trénerom Lukášom Bodym stretol na jednej z akcií v Poľsku. Skúsený tréner a zároveň promotér WKN, ktorý má za sebou viac ako 200 kickboxerských zápasov, trénoval elitných slovenských zápasníkov. Z týchto mien môžeme spomenúť Tomáša Možného, Pavla Garaja, Sama Hadzimu či Denisa Kušmírka. "Má rád bitku hlava-nehlava, bol som taký tiež. Predtým ho trénoval Jozef Piaček, ktorý má veľký vplyv na to, kde je Sebastián teraz. Chcel som do toho ísť, videl som v ňom veľký potenciál," povedal Body.

Aj Sebastián rovnako ako Lukáš patrí medzi chlapcov, ktorí nemajú problém sa pobiť aj na ulici. "Bol aj v jednej bitke s chuligánmi, na jednej strane som ho chápal. Tiež mám za sebou zopár bitiek na ulici. Dnes je to ale o niečom inom. Nejaký magor ťa dnes bodne, alebo si zlomíš ruku a máš po kariére," konštatoval Body.

Sebastián Fapšo Galéria fotiek (3) Zdroj: Archív Lukáš Body

Nádejný borec sa pripravuje na zápasy v MMA, v ktorom jeho tréner nemá až takú prax. Aj preto sa Lukáš Body dohodol s Iljom Škondričom na spolupráci. "V oktagone sa zlepšuje, chce byť lepší. Kickbox je jeho život, no chce robiť aj MMA, a preto sme sa dohodli s Iljom v OFA. Dva, tri mesiace sa tomu venuje a zhruba o ďalšie dva, tri mesiace by bolo dobré, ak by si skúsil zápas. Určite by sme v prvom zápase ale nechceli zemiara. Vieme, že na tento šport sa treba pripravovať veľmi dlho, je to v porovnaní s kickboxom iný svet," zhodnotil majster Európy práve v kicboxe. 

Sebastián má za sebou ťažký život, neoblomnosť je však vlastnosť, ktorá robí z obyčajných ľudí šampiónov. Fapšo sa pre magazín Oktagonu priznal, že od malička žil v náročných podmienkach. Býval predtým v domoch, kde nebola elektrina, záchod či teplá voda. Chodil do školy a popri nej už ako dieťa si zarábal na jedlo. Jeho brat ukončil predčasne štúdium, aby sa o neho mohol postarať a nemali tak zároveň problémy so sociálkou. "Brácho sa staral o to, aby som mal kde bývať, aby som ako-tak žil. Zobral ma k sebe. Palinko, ďakujem ti za všetko, čo si pre mňa spravil, mám ťa rád," vyhlásil v rozhovore Sebastián Fapšo. 

Sebastián Fapšo a jeho Galéria fotiek (3) Zdroj: Archív Lukáš Body

"Tento chlapec chodil z Považskej Bystrice na tréningy do Popradu trikrát týždenne. Občas prespal na hoteli, aby to všetko stíhal. Sebastián je jasný príklad toho, že výhovorky sú len prázdne reči. Keď prišla korona, tak sme sa aj so ženou rozhodli, že môže byť u nás, keďže v hoteli byť nemohol. Za všetko je veľmi vďačný, je to súčasť našej rodiny. Jediné, čo ma na ňom štve, je, že je trochu lajdák v škole, dúfam, že v tomto sa zlepší," povedal nielen tréner, ale aj Fapšov kamarát Lukáš Body. 

  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články