VIDEO Reakcie slovenských hráčov po vydarenom zápase: Toto víťazstvo sme potrebovali!

Slovenský futbalista Róbert Mak sa teší po strelení góluSlovenský futbalista Róbert Mak sa teší po strelení gólu Zdroj: TASR/Martin Baumann

TRNAVA - Slovenskí futbalisti zvíťazili v utorkovom zápase H-skupiny kvalifikácie MS 2022 v Trnave nad Ruskom 2:1. Góly domáceho tímu strelili Milan Škriniar a Róbert Mak. Práve Mak bol v poslednej dobe ostro kritizovaný za svoje výkony v reprezentácii.

Slováci dnes súboj s Ruskom zvládli a práve víťazný strelec Róbert Mak bol hrdinom zápasu v Trnave. "Veľmi sme potrebovali toto víťazstvo. Nejde o môj gól, ale o výkon, ktorý sme predviedli. Neuveriteľné, čo sme nechali na ihrisku, nebol to krásny futbal, ale za tú bojovnosť a za to, čím sme si prešli za tých päť dní sme si víťazstvo zaslúžili," skonštatoval na margo dnešného zápasu. 

 

 

Slovenský krídelník vnímal kritiku na svoju osobu a zhodnotil aj doterajšie vystúpenie v kvalifikácii a ako sa pripravili na dnešný zápas:"Mali sme veľa rozhovorov po tých dvoch zápasoch a hlavne sme si poukázali na tie súboje, ktoré sme prehrávali. Povedali sme si, že tam musíme dať srdce a musí tam byť presne tá bojovnosť. Bolo to aj pre fanúšikov, ktorých už nemáme veľa, pretože nám mnohí neverili." 

Reakcie ostatných hráčov a trénera Tarkoviča

Juraj Kucka, kapitán SR: "Každé víťazstvo je príjemné a treba si ho užiť. Musíme sa však koncentrovať na ďalšie záasy. Povedali sme si, čo sme si povedali, to zostane v kabíne. Nepozeráme sa na vonkajší svet, vieme, že to nebolo dobré, ale zomkli sme sa a podali dobrý výkon. Musíme na sebe drieť, pracovať a zdokonaľovať sa. Ja zápas nebudem hodnotiť, na to sú iní. My sme chceli získať tri body, to bol náš cieľ. Máme na konte päť bodov, asi si viacerí predstavovali niečo iné, sme nový tím a dávame sa dokopy."

Milan Škriniar, obranca SR: "Samozrejme, sme radi, že sme to zvládli. Po tých dvoch zápasoch sme si povedali, že na ihrisku musí byť väčšia bojovnosť. Hráme za reprezentáciu a to musí vyzerať inak. Ukázali sme, že vieme hrať zodpovedne, kompaktne a agresívne. Sme kvalitné mužstvo, ale predovšetkým tam musí byť bojovnosť, ktorá tam dnes bola. Myslím si, že všetci podali stopercentný výkon."

Slovenský futbalista Milan Škriniar Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Tomáš Hubočan, obranca SR: "Povedal by som, že sme podali jeden z lepších výkonov. Možno nie až tak pre oko diváka, ale podali sme taktický výkon a sme späť v hre. Zaslúžene sme získali tri body. Teší ma víťazstvo a najmä dobrý výkon."

Štefan Tarkovič, tréner SR: "Zápas sa odvíjal tak, ako sme očakávali. Bolo to o správnom prístupe, hráči si vstúpili do svedomia a som rád, že sa mužstvo začína zžívať. Predsa, chýbajú nám vodcovia, tím sa tvorí odznova a hráči si musia vybodovať vzťahy. Som rád, že na oprávnenú kritiku reagovali takýmto spôsobom. Verím, že budovanie kádra bude pokračovať v pozitívnom smere. Dnes môžeme byť po pozitívnom výsledku plný eufórie, ale musíme si zanalyzovať aj nevydarené zápasy."

Viac o téme: Róbert Mak Rusko Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Športky, RTVS
  • Zdroj: TASR, Športky