VIDEO Róbert Mak po obrovskej kritike fanúšikov: Je to dosť surové, nezaslúžili sme si to!

Róbert MakRóbert Mak Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

TRNAVA - Slovenskí futbalisti v poslednom marcovom kvalifikačnom zápase v boji o MS 2022 uspeli proti Rusku. Zverenci Štefana Tarkoviča po góloch Milana Škriniara a Róberta Maka zvíťazili 2:1. Odčinili tak nevydarené zápasy s Cyprom a Maltou, po ktorých sa na hráčov spustila obrovská vlna kritiky. K nej sa vyjadril aj strelec víťazného gólu Róbert Mak.

"Ja počúvam kritiku na moju osobu v reprezentácii už asi štvrtý rok. Už som si zvykol, ale sú tu hráči, ktorí to neznášajú dobre a dosť to ovplyvňuje to mužstvo. Myslím si, že toľko kritiky, ktorej sa nám dostáva, si nezaslúžime pre to, čo sme všetko spravili pre Slovensko," povedal na tlačovej konferencii po zápase tridsaťročný futbalista.

Hráč maďarského tímu Ferencváros Budapešť vyzval všetkých fanúšikov k jednote, pretože už dlhší čas cíti, že to tak nie je: "Tak, ako my máme neprajných fanúšikov, to som videl málokde. A preto ma dnešná výhra potešila, aby nám tí, ktorí nám nefandia, práve začali. Hlavne, aby verili Slovensku a držali sme spolu ako národ, tu nejde o mňa alebo o iných hráčov." 

 

 

Róbert Mak si je vedomý, že kritika po prvých zápasoch bola opodstatnená, ale aj tá musí mať svoju hranicu. "Po prvých dvoch zápasoch bola kritika určite zaslúžená, ale niektoré správy, ktoré hráči podostávali, je to dosť surové. Nie je to príjemné, hlavne pre niekoho, kto má rodinu a deti. Ja už som to dlho držal v sebe a je mi to veľmi ľúto, že máme takýchto fanúšikov. Dúfam, že týmto výkonom sme si ich naklonili na našu stranu," dodal strelec víťazného gólu.

V trojzápasovom marcovom asociačnom termíne získali slovenskí reprezentanti päť bodov, no sú jediným mužstvom v H-skupine bez prehry. Figurujú na treťom mieste za Chorvátskom a Ruskom, ktorí majú zhodne po šesť bodov. Kvalifikácia MS 2022 pokračuje ďalšími zápasmi až na jeseň. Prvého septembra nastúpia Slováci v Slovinsku, štvrtého privítajú Chorvátsko a 7. septembra ich čaká doma Cyprus.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 6
Viac o téme: Róbert Mak Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Športky
  • Zdroj: Športky