Tarkovič otvorene o Bénesovom odmietnutí reprezentovať: To, čo urobil, nie je v poriadku!

Tréner slovenskej reprezentácie Štefan TarkovičTréner slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič Zdroj: TASR/Martin Baumann

TRNAVA - Tréner slovenskej reprezentácie sa na tlačovej konferencii po víťaznom zápase s Ruskom krátko vyjadril aj k situácii so stredopoliarom Augsburgu Lászlóm Bénesom, ktorý z dôvodu únavy neprišiel na duel s Ruskom. Podľa jeho slov sa hráč nemeckého Augsburgu nezachoval korektne voči svojim spoluhráčom.

"Zo vzniknutej situácie s Bénesom nechcem robiť kauzu. Je to hráč s kvalitou pre reprezentáciu, určite sa stretneme a porozprávame sa, aby som to vedel celé uzavrieť. Jeho reakcia, ktorú ukázal k spoluhráčom a reprezentácii nie je v poriadku," povedal Štefan Tarkovič po zápase.

Futbalisti Slovenska dokázali zvíťaziť v utorkovom súboji s Ruskom 2:1, keď sa presadili Milian Škriniar a Róbert Mak. Zverenci Štefana Tarkoviča tak majú na konte päť bodov a v H-skupine sú tretí za Chorvátskom a Ruskom, na ktorých strácajú jediný bod.

Najbližší zápas odohrajú 6. júna vo Viedni proti Rakúsku v generálke na EURO 2020. V základnej skupine finálového turnaja si zmerajú sily s Poľskom (14. júna), Švédskom (18. júna) a Španielskom (23. júna).

Viac o téme: Štefan Tarkovič László Bénes
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Športky
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články