Iba 17-ročného mladíka chcú skúsiť v slovenskej reprezentácii: Slová chvály aj od Ota Haščáka

Šimon Nemec v drese HK NitraŠimon Nemec v drese HK Nitra Zdroj: SITA/Martin Havran

BRATISLAVA - Takýchto hráčov nie je veľa. Držať krok s mužmi a byť dôležitou súčasťou tímu v tínedžerskom veku je hodné uznania. Stále iba 17-ročný obranca Nitry Šimon Nemec je ďaleko pred svojimi rovesníkmi. Po účinkovaniach v mládežníckych reprezentáciách si ho dokonca všimol aj nový hlavný agent mužskej reprezentácia Oto Haščák, pre ktorého je to mladý talent číslo jedna.

Talentovaný mladík si k mužskému hokeju pričuchol už vlani. Tento rok však dostáva podstatne väčší priestor. "Myslím si, že už som si na mužský hokej zvykol. Hrá sa mi veľmi dobre. Som rád, že môžem byt súčasťou tímu," povedal Nemec v rozhovore pre Športky a ďalej zhodnotil sezónu: "Základnú časť by som hodnotil pozitívne, aj keď sme mali väčší výpadok, ale dôležité je, že sme sa z toho dostali. So svojimi výkonmi som určite spokojný. Dostávam veľa príležitostí a snažím sa to využiť."

Veľký hokejový talent ocenila aj najnovšia posila mužskej reprezentácie Oto Haščák. Skaut New Yorku Rangers bude zastávať dvojfunkciu ako asistent generálneho manažéra a zároveň hlavný skaut. Na otázku, ktorých mladíkov by rád videl minimálne v príprave, odpovedal takto: "Pre mňa je jednoznačne číslo jeden Šimon Nemec z Nitry, ktorý bol veľmi dobrý na majstrovstvách sveta dvadsiatok. V podstate tam dominoval."

Mladý Nemec si pochvalu váži, no momentálne sa zameriava na klubové povinnosti v play-off: "Toto vyjadrenie určite poteší, ale veľmi nad tým nechcem premýšľať. Čaká nás teraz najdôležitejšia časť sezóny, play-off. Reprezentáciu by som však určite neodmietol. Znamenalo by to pre mňa veľa, pretože by to bola veľká vec ukázať sa v tak mladom veku v mužskej reprezentácii. Určite by to bol špeciálny pocit."

Nemec odohral v tejto sezóne 37 zápasov v drese HK Nitra a získal v nich neuveriteľných 19 bodov. Na obrancu veľmi vysoká produktivita. Pod jeho čísla sa podpísal aj klubový úspech. Nitre sa v tomto ročníku pomerne darí. V základnej časti skončila na piatom mieste a v play-off bojuje v sérii so štvrtým Slovanom, za ktorým zaostala iba o päť bodov.

Viac o téme: HK Nitra Slovensko Oto Haščák Šimon Nemec
  • Autor: © Zoznam/Rendek
  • Zdroj: Športky