Argentínsky celok sníva o návrate Sergia Agüera: Hájil by farby klubu, ktorý miluje

Sergio Aguero oslavuje strelený gólSergio Aguero oslavuje strelený gól Zdroj: SITA/AP Photo/Rui Vieira

BUENOS AIRES - Argentínskeho futbalistu Sergia Agüera by chcel získať jeho materský klub Independiente. Sedemnásobný víťaz Pohára osloboditeľov vyjadril záujem o angažovanie 32-ročného útočníka po tom, ako vedenie Manchestru City vyhlásilo, že nepredĺži s Agüerom zmluvu.

"Budeme ho určite kontaktovať a uvidíme, či by mal záujem sa vrátiť do svojho rodného klubu. Bola by radosť ho opäť trénovať," uviedol pre TyC Sports tréner Independiente Julio Falcioni. Ten viedol Agüera už počas svojej prvej trénerskej anabázy v klube z Avellanedy, predmestia Buenos Aires.

Argentínsky reprezentant je odchovanec Independiente, jeho dres obliekal do roku 2006. Podľa zahraničných médií sa ho snažia zlanáriť veľkokluby ako FC Barcelona, Juventus Turín či Paríž St. Germain, no Falcioni si myslí, že aj ponuka Independiente by mohla byť pre Agüera zaujímavá: "Samozrejme, u nás by nemohol podpísať takú zmluvu, akú by dostal inde, no bol by späť medzi svojimi priateľmi a hájil by farby klubu, ktorý miluje."

Agüero prišiel do Manchestru v roku 2011 z Atlética Madrid. V drese "Citizens" nastrieľal 257 gólov. Jeho zmluva so City vyprší 30. júna 2021. Prezident klubu Khaldoon Al Mubarak prezradil, že Argentínčan by mal mať v budúcnosti na Etihad Stadium svoju sochu.

Viac o téme: Manchester City Sergio Agüero
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR