Nate Diaz sa do UFC vráti už v máji: Takýto zápas tu ešte nebol!

Nate Diaz Nate Diaz Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Jeden z najpopulárnejších zápasníkov UFC sa vracia. 15. mája sa pred hlavným zápasom v boji o titul ľahkej váhy medzi Michaelom Chandlerom a Charlesom Oliveirom postaví proti Leonovi Edwardsowi nezabudnuteľný Nate Diaz.

Zápas Edwards - Nate Diaz bude v niečom špecifický. Prvýkrát v histórii UFC nás totiž čaká netitulový päťkolový predzápas. Problémový chlapec z Kalifornie absolvoval posledný zápas ešte v novembri 2019, v spomínanom termíne nestačil na Jorgeho Masvidala. Diaz sa preslávil aj dvojzápasom s Conorm McGregorom, v ktorom si obaja pripísali po jednom triumfe. V prvom prípade si ich zápas v PPV zakúpilo 1,650 000 ľudí, v odvete o tristotisíc menej. 

Diazov súper neprehral už v ôsmich po sebe idúcich zápasoch, pričom v poslednom Leon Edwards po eye poke-u (pichnutie do oka) takmer pripravil o zrak Belala Muhammada. Tvrdého striker-a porazil len súčasný šampión welterovej váhy Kamaru Usman a Claudio Silva. 

UFC 262 je na programe 15. mája a uskutoční sa v Houstone. Medzi predbežne potvrdenými zápasmi nechýba vo fightcard ani atraktívny duel Tonyho Fergusona s Beneilom Dariushom. 

Viac o téme: UFC Nate Diaz Leon Edwards
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články