Jediný Škót, ktorý sa zastal Kúdelu: Futbalový expert to schytal od divákov aj legendy United!

Glen Kamara a Ondřej Kúdela v roztržkeGlen Kamara a Ondřej Kúdela v roztržke Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

PRAHA - Za údajne rasistické správanie Ondřeja Kúdelu v stále prešetrovanom incidente s Glenom Kamarom, ktorý sa odohral počas súboja Európskej ligy, odsúdili českého obrancu pražskej Slavie prakticky celé Britské ostrovy. O to viac prekvapila reakcia škótskeho futbalového experta stanice BBC Michaela Stewarta, ktorá vyvolala búrku nevôle.

Steward v relácii Sportsound všetkých nabádal k tomu, aby každý kritik bral v úvahu prezumpciu neviny a žiada ľudí, aby Kúdelu predčasne neodsudzovali. "Ide o závažnú vec a musíme ju nechať prešetriť, aby sme sa dopracovali k nejakému záveru. Ak sa jasne preukáže, že Glenovi Kamarovi bolo povedané čokoľvek rasistické, potom je to škandalózne, rovnako ako akékoľvek iné diskriminačné komentáre. Mám ale trochu problém robiť jasný záver len na základe tvrdenia jednej strany, keď druhá hovorí, že sa nič také nestalo," uviedol Stewart.

"Som trochu znepokojený tým, že všetci idú takto plnou parou vpred, keď nevieme jednoznačne, čo sa stalo. UEFA to musí vyšetriť a my zatiaľ len predpokladáme, že išlo o rasistický incident," pokračoval Stewart, ktorý hrával aj za Manchester United. Jeho slová poriadne rozzúrili širokú verejnosť a u kritikov vyvolali búrku nevôle. Britská televízna stanica okamžite dostala množstvo kritických ohlasov a fanúšikovia Glasgow Rangers dokonca žiadajú jeho vyhadzov z BBC. 

Ich názor zdieľa aj legenda United Rio Ferdinand, ktorý sa proti slovám Stewarta okamžite postavil. "Vzdelávaj sa ... presne takéto komentáre sú dôvodom, prečo ľudia v tichosti trpia a boja sa nahlas prehovoriť," napísal Ferdinand k podcastu na sociálnej sieti.

Kúdela v kvalifikačnom vystúpení Česka na pôde Walesu schytal od Garetha Balea nekompromisný lakeť, ktorý ho poslal k zemi. Na zábere jasne vidno, že waleská hviezda sa najprv pozrela a uistila o koho ide a tak pristúpila k tvrdému zákroku, ktorý na ostrovoch v podstate nikomu nevadil.

Viac o téme: SK Slavia Praha Rio Ferdinand Glasgow Rangers Ondřej Kúdela Glen Kamara Michael Stewart
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter
  • Zdroj: športky

Súvisiace články